9.5 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalAmical / CSO Filiași și Petrolul Potcoava s-au întrecut în goluri și ratări. Vezi rezumatul video!

-

Formațiile oltene CSO Filiași și Petrolul Potcoava, colege în Liga 3, seria 6, au încheiat la egalitate, scor 4-4, partida amicală susținută astăzi, pe terenul sintetic al bazei sportive „Aripile“ din Craiova.

A fost un meci foarte disputat, cu greșeli personale, cu goluri și bare, în care fiecare echipă a câștigat câte o repriză. Astfel, la pauză a fost 4-2 pentru gruparea din Olt. Au marcat Laurențiu Ana, Ionuț Amza și Marco Popa (2). Doljenii au replicat prin Armășelu și Fotescu.

În partea secundă, CSO Filiași a fost cea care a controlat jocurile. Echipa lui Mario Găman a punctat de două ori, prin Eduard Dina (penalti) și Mărgărit.

VIDEO | Vezi rezumatul amicalului CSO Filiași – Petrolul Potcoava și declarațiile antrenorilor de la final!

CSO Filiași: Bănuță – Albăstroiu, Tătaru, Circă, Calu, Vaștag, Poiană, Armășelu, Săulescu, Manolache, Fotescu.
Au mai intrat: Jianu – Dănescu, Dina, Șendroiu, Lupu, Mărgărit, Andrei Militaru, Cornicioiu, Viespe, Duriță.
Antrenor: Mario Găman.

Petrolul Potcoava: Perșinaru – Eugen Militaru, Nicolae, Preda, Tiberiu Mihai, Mocanu, Amza, Marco Popa, Ana, Vlad, Matei.
Au mai intrat: Cioc – Burcea, Toșu, Florica, Staicu,Vărzaru, Turlea, Constantinescu, Neicu.
Antrenor: Cristi Stănculețu.

Până acum, CSO Filiași a înregistrat o victorie, 10-0 cu CSJ Știința U Craiova U19, două remize, 3-3 cu FCU II și 4-4 cu Petrolul Potcoava, și trei înfrângeri: 1-6 cu Universitatea II Craiova, 2-3 cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu și 0-2 cu CSM Slatina.

În testul următor, CSO Filiași o va întâlni pe Universitatea II Craiova, miercuri, pe stadionul „Extensiv“.