9.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 1 / Chindia și UTA au remizat la Buftea. Arădenii au marcat în prelungiri

Liga 1 / Chindia și UTA au remizat la Buftea. Arădenii au marcat în prelungiri

Chindia Târgoviște și UTA Arad au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida susținută sâmbătă, la CNAF Buftea, din etapa 23 a Ligii 1.

Dâmbovițenii au deschis scorul prin Daniel Popa, după un assist al lui Daniel Florea (’31).

Arădenii au sperat și au luptat până la final și așa se face că brazilianul Erico a egalat în minutul 90+2.

Chindia Târgoviște: Aioani – Căpușă, Pițian, Iacob, Kocic – Diaz (’80, Mitrea), Dulca, Rață, Dumitrașcu – Florea (’90, Martac), D. Popa (’86, Berisha). Antrenor: Emil Săndoi.

UTA Arad: Iacob – Melinte (’46, Peteleu), Erico, Benga, Shlyakov – Antal, Roșu (’78, Buhăcianu), Albu, Rusu (’65, Hora) – Roger, Petre. Antrenor: Laszlo Balint.

Cartonașe galbene: Dumitrașcu ’84, Dulca ’86 / Melinte ’33, Benga ’48, Erico ’62, Antal ’65.

A arbitrat: Adrian Costreie.

Liga 1, etapa 23:

Vineri, 12 februarie: FC Argeş – FC Viitorul 1-0.
Sâmbătă, 13 februarie: Chindia Târgoviște – UTA Arad 1-1, ora 21.00: Dinamo – Sepsi Sf. Gheorghe.
Duminică, 14 februarie – ora 12.15: Poli Iași – Astra Giurgiu, ora 14.30: Academica Clinceni – Universitatea Craiova, ora 19.45: Hermannstadt – FCSB.
Luni, 15 februarie – ora 17.30: FC Botoșani – Gaz Metan Mediaș, ora 20.30: CFR Cluj – FC Voluntari.