9.8 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalAmical / Universitatea II Craiova continuă victoriile la scor. Vezi galeria foto!

-

Echipa secundă a Universităţii Craiova a înregistrat a treia victorie categorică, din tot atâtea meciuri amicale susţinute în cadrul pregătirii de iarnă. După 6-1 cu CSO Filiaşi şi 5-1 cu Jiul Rovinari, „leuţii“ au câştigat astăzi, pe stadionul „Aripile“, cu 3-1, şi testul cu colega de serie Petrolul Potcoava.

Golurile alb-albaştrilor au fost marcate de Danciu (’27), Ricman (’39) şi Robert Petre (’55).
Pentru gruparea din Olt a înscris Vărzaru (’79).

Universitatea II Craiova, prima repriză: Păuşescu – Mocanu, Hreniuc, Dobre, Juncu – Ionuţ Popescu, Guţă – Ricman, Danciu, Burlacu – Atanas Trică.
Universitatea II Craiova, repriza a doua: Păuşescu (Bunea) – Stancu, Neţoiu, Brăşfăleanu, Zamfir – Croitoru, Bogdan Călin – Alberto Călin, Petre, Bană – Capac.
Antrenori: Mugur Guşatu, Bogdan Vrăjitoarea.

Petrolul Potcoava: Perşinaru – Militaru, Mihai, Preda, Florica – Mocanu, Vlad, M. Popa, Amza – Ana, Matei.
Au mai intrat: Cioc – Burcea, Tosu, Nicolae, Adrian Staicu, Cîrciumaru, Constantinescu, Vărzaru, Bădoi, Neicu.
Antrenor: Cristian Stănculeţu.

De menţionat faptul că la acest test au asistat şi membrii staff-ului de la prima echipă a Universităţii Craiova, în frunte cu antrenorul principal Marinos Ouzounidis. De asemenea, în tribună au fost zăriţi Cornel Frăsineanu şi Eugen Trică, ultimul dorind să-şi vadă fiul, pe Atanas, în acţiune.

Următorul meci va fi sâmbătă, cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Vom vedea şi în funcţie de starea vremii unde vom disputa această partidă amicală, pentru că se anunţă temperaturi foarte joase.

Citeşte şi: Cupa României / Bogdan Vătăjelu: „Trebuie să câştigăm la Botoşani!“