3.9 C
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 1 / FC Argeș și Gaz Metan și-au împărțit punctele

Liga 1 / FC Argeș și Gaz Metan și-au împărțit punctele

FC Argeș și Gaz Metan au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida susținută duminică după masă, la Pitești. Jocul a fost unul echilibrat în cea mai mare parte a sa, iar la final punctele s-au împărțit. Meciul a contat pentru etapa a 17-a din Liga 1.

Pentru gazde a deschis scorul Maes, în minutul 8, în timp ce Șerban restabilit egalitatea cu un autogol, în minutul 64.

FC Argeș: Greab – Tofan, Maric, Deslandes, Mușat – Meza Colli, Șerban – Drăghici, Maes (73, Nastasie), C. Dumitru – Ndiaye. Antrenor: Mihai Ianovschi.

Gaz Metan: Pleșca – Butean, Yuri, Baco, Trif – Pambou (46, Alceus), Francisco – Valente, Deaconu, Ciocan (12, Ze Manuel) – Nițu (46, Costea). Antrenor: Jorge Costa.

Etapa a 17-a:

Sâmbătă, 16 ianuarie: Dinamo – Chindia Târgoviște 0-1.
Duminică, 17 ianuarie
: FC Argeș – Gaz Metan Mediaș 1-1, ora 16.45: Sepsi – CFR Cluj, ora 19.00: Academica Clinceni – AFC Hermannstadt.
Luni, 18 ianuarie
– ora 17.00: Poli Iași – FC Botoșani, ora 20.00: Astra Giurgiu – Universitatea Craiova.