12.3 C
Știri de ultima orăSportFotbalRăzvan Marin, la primul său gol în Italia. Vezi situația din Serie A!

Răzvan Marin, la primul său gol în Italia. Vezi situația din Serie A!

Mijlocaşul Răzvan Marin a marcat primul său gol în Serie A, duminică, în meciul pe care Cagliari l-a terminat la egalitate, 1-1, în deplasare, cu Hellas Verona. Confruntarea acontat pentru etapa a 10-a din Serie A.

Mattia Zaccagni a deschis scorul pentru gazde (’21). Răzvan Marin a egalat imediat după pauză, cu un şut cu stângul, din pasa lui Leonardo Pavoletti (’48).

Internaţionalul român, care a evoluat în toate cele 10 partide din acest sezon, a fost schimbat în minutul 83 cu Christian Oliva.

Serie A, etapa 10

Sâmbătă, 5 decembrie: Spezia – Lazio 1-2, Juventus – Torino 2-1, Inter – Bologna 3-1.
Duminică, 6 decembrie: Verona – Cagliari 1-1, Parma – Benevento 0-0, AS Roma – Sassuolo 0-0, Crotone – Napoli 0-4, Sampdoria – AC Milan 1-2.
Luni, 7 decembrie – ora 21.45: Fiorentina – Genoa (Digi Sport 2).