11.7 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 1 / Sepsi și Hermannstadt, egale la Sfântu Gheorghe

Liga 1 / Sepsi și Hermannstadt, egale la Sfântu Gheorghe

Formațiile Sepsi OSK și AFC Hermannstadt au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida susținută sâmbătă, la Sfântu Gheorghe, în etapa 10 din Liga 1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 57, prin Claudiu Petrila (’58). Bucuria nu a durat decât trei minute, pentru că Mayoral a restabilit egalitatea (’61).

Sepsi: Fernandez – Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ștefan – Aganovic (’46, Nouvier), Fofana (’75, Vașvari), Fulop – Petrila (’66, Ștefănescu), Safranko (’75, Fulop), Mitrea (’10, Achahbar). Antrenor: Leo Grozavu.

Hermannstadt: Cristiano – Vodă (’20, Bastos), Scarlatache, Stoica, Opruț – Dâlbea, Mustivar (’78, Romario) – Addae (’46, Alhassan), Mayoral, Joalisson – Fortes (’81, Sîntean). Antrenor: Ruben Albes.

Cartonașe galbene: Dimitrov, Achahbar, Ștefănescu, Fofana, Mitrea / Fortes, Stoica, Albes, Sîntean, Mayoral.

A arbitrat: Sebastian Colțescu.

Liga 1, etapa 10

Vineri, 6 noiembrie: Astra – Academica Clinceni 0-2, Universitatea Craiova – Chindia 0-1.
Sâmbătă, 7 noiembrie: FC Voluntari – Poli Iaşi 4-0, Sepsi – AFC Hermannstadt 1-1, ora 21.45: FCSB – FC Botoşani.
Duminică, 8 noiembrie – ora 18.00: FC Argeş – CFR Cluj, ora 21.00: FC Viitorul – Dinamo.
Luni, 9 noiembrie – ora 20.30: UTA Arad – Gaz Metan Mediaş.