6.7 C
marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalCSM Slatina a promovat oficial în Liga 2. Dublă victorie la baraj cu Progresul Spartac

CSM Slatina a reușit în această dupămasă o performanță remarcabilă. Trupa lui Mihai Ianovschi a promovat în Liga secundă din România, după o dublă victorie în fața formației Progresul Spartac. După 1-0 în deplasare, Slatina s-a impus cu același scor și pe teren propriu și astfel și-a asigurat prezența în Liga 2 în sezonul viitor.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Marian Manea, în minutul 65. Fundașul central a reluat cu capul în poartă, după un corner de pe stânga executat de Vasile Gheorghe.

De menționat că în minutul 45+1, căpitanul formației slătinene, Vasile Gheorghe, a irosit o lovitură de la 11 metri. Acesta a trimis puternic, dar șutul său a lovit bara din dreapta portarului.

Gazdele au avut și un om eliminat. Marian Vlada a văzut cartonașul roșu în minutul 73

CSM Slatina: Grecu – Bodri, Cotigă, Manea, Demici – Doma, Gheorghe – Radu, Doman, Deta, Vlada. Antrenor: Mihai Ianovschi.

Pentru CSM Slatina va urma o aventură nouă, în Liga a 2-a din România.