13.4 C
Știri de ultima orăSportFotbalGazdele de miercuri din LaLiga nu s-au lipit la gol. Vezi situaţia la zi din Spania!

Echipele gazdă din meciurile de miercuri seară, din runda 33 din LaLiga, nu s-au lipit deloc la gol. Mai mult, trei dintre ele au pierdut cu acelaşi scor, 0-2.

Concret, Valencia a cedat în faţa lui Athletic Bilbao, golurile învingătorilor fiind semnate de Raul Garcia (’13, ’47).

De înfrângere a avut parte şi Alaves, care s-a înclinat în faţa celor de la Granada. Marcatorii oaspeţilor au fost Antonin (’25) şi Soldado (’49).

În fine, Betis a pierdut în faţa lui Villarreal. Ambele goluri ale „Submarinului galben“ au fost semnate de Gerard Moreno (‘7 – penalti, ’30). De menţionat că Betis a evoluat în inferioritate numerică în repriza secundă. Asta pentru că Nabil Fekir a reuşit să primească două galbene în două minute (’45+1, ’45+3), pentru ceartă şi comportament nesportiv.

O singură gazdă a „prins“ un punct, Valladolid izbutind un scor „alb“ cu Levante.

LaLiga, etapa 33:

Marţi, 30 iunie: Mallorca – Celta Vigo 5-1, Leganes – Sevilla 0-3, Bacelona – Atletico Madrid 2-2.
Miercuri, 1 iulie: Valencia – Athletic Bilbao 0-2, Alaves – Granada 0-2, Valladolid – Levante 0-0, Betis – Villarreal 0-2.
Joi, 2 iulie – ora 20.30: Eibar – Osasuna, Real Sociedad – Espanyol; ora 23.00: Real Madrid – Getafe.

Clasament:

1.Real Madrid 71 puncte (golaveraj 60:21)

Etapa viitoare:

Vineri, 3 iulie – ora 23.00: Atl. Madrid – Mallorca.
Sâmbătă, 4 iulie – ora 18.00: Celta Vigo – Betis; ora 20.30: Valladolid – Alaves; ora 23.00: Granada – Valencia.
Duminică, 5 iulie – ora 15.00: Ath. Bilbao – Real Madrid; ora 18.00: Espanyol – Leganes; ora 20.30: Osasuna – Getafe; ora 23.00: Villarreal – Barcelona.
Luni, 6 iulie – ora 20.30: Levante – Real Sociedad; ora 23.00: Sevilla – Eibar.

Citeşte şi: Alex Băluță a ratat Cupa Cehiei. Liberec a fost învinsă de Sparta Praga