Acasă Sport Fotbal Bayern Munchen s-a distrat la Londra. Chelsea, ca şi eliminată din Ligă

Bayern Munchen s-a distrat la Londra. Chelsea, ca şi eliminată din Ligă

-

Bayern Munchen este aproape calificată în sferturile Ligii Campionilor, după ce s-a impus la scor de neprezentare, 3-0, în fața lui Chelsea, pe „Stamford Bridge”. Gnabry, cu o dublă, și Lewandwski (gol și două pase decisive) au rezolvat soarta meciului de la Londra. Partida a contat pentru optimile Ligii.

Serge Gnabry a reușit dubla în decurs de doar trei minute (51′ și 54′), fiind servit de fiecare dată de Robert Lewandowski. În minutul 76, polonezul a marcat și el, după o cursă superbă a lui Davies.

Până la finalul meciului, Chelsea a rămas şi în inferioritate numerică, după ce Alonso a primit cartonaş roşu în minutul 83.

„Mă bucur pentru goluri, am mulţi prieteni aici la Londra, cred că mi-au dat aripi. Este un rezultat care ne dă încredere, dar nu ne vom culca pe o ureche în retur. Avem un avantaj confortabil, totuşi să nu uităm ce a păţit Barcelona cu Liverpool anul trecut”, a declarat Gnabry după meci.

Chelsea: Caballero – Azpilicueta (’73, Pedro Rodríguez), Christensen, Rüdiger – James, Jorginho, Kovačić, Alonso – Mount, Giroud (’61, Abraham), Barkley (’61, Willian). Antrenor: Frank Lampard
Bayern Munchen: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Thiago (’90, Goretzka); Coman (’66, Coutinho), Müller, Gnabry (’85, Tolisso); Lewandowski. Antrenor: Hensi Flick.

Partida retur va avea loc la 18 martie, pe Allianz Arena (Munchen).

Citeşte şi: Turneul semifinal se va disputa în Bănie. SCMU Craiova, printre favorite

Cummins a anunțat că renunță la 230 de oameni, angajați prin agenți de muncă temporară

Cei 230 de oameni au contracte de muncă încheiate cu două firme de plasare de forță de muncă. Firmele i-au “închiriat” pe muncitori către Cummins. Dacă producătorul renunta la serviciile muncitorilor, ce se va întâmplă cu cei 230 de craioveni?