Acasă Sport Fotbal Amical / FCU Craiova a remizat cu Ansan Greeners

Amical / FCU Craiova a remizat cu Ansan Greeners

-

Aflată în pregătiri în Antalya, FCU Craiova a susţinut ieri primul joc de verificare. Elevii lui Eugen Trică au încheiat la egalitate, scor 1-1, disputa cu Ansan Greeners.

Coreenii au deschis scorul în minutul 73, dintr-o lovitură liberă. Gruparea olteană a restabilit egalitatea prin Claudiu Dragu (’86).

Antrenorul Eugen Trică a rulat tot lotul avut la dispoziţie, folosind formule distincte pentru fiecare repriză. A început meciul cu următorii jucători: Chindriș – Negru, Dănănae, Gugu, Tudor – Pop, Tănase – Raicea, Stoenac, Boția – Bălan. În partea secundă a mizat pe: Mario Enache – Negru, Suciu, Avram, Cristiu – Zanfir, Tănase (Blidar) – Riza, Rogoveanu, Zimța – Dragu.

Răducanu și Trabalka nu au fost utilizaţi din cauza unor probleme medicale.

Următorul meci amical al lui FCU de pe pământ turcesc este programat mâine, împtriva Rapidului.

Citeşte şi: Video / Costin Dumitrescu: Majoritatea jucătoarelor sunt apte de joc