7 C
Știri de ultima orăSportFotbalCarlo Ancelotti, noul tehnician al lui Everton. Misiune dificilă pentru italian

Carlo Ancelotti, noul tehnician al lui Everton. Misiune dificilă pentru italian

Clubul englez de fotbal Everton a anunţat, sâmbătă, că italianul Carlo Ancelotti a semnat un contract pe patru ani şi jumătate pentru a deveni noul manager al grupării din Premier League.

Tehnicianul italian, care a cucerit trei trofee în Liga Campionilor pe parcursul carierei sale, va prelua oficial noua funcţie astăzi. De asemenea, acesta a fost prezent sâmbătă, pe Goodison Park, la duelul dintre Everton și Arsenal, încheiat 0-0.

Ancelotti (60 ani) va avea o misiune dificilă la noua sa formaţie, aflată pe locul 16 în clasament, la trei puncte de zona retrogradării.