Acasă Sport Fotbal Liga 3 / Rezultatele, clasamentele și marcatorii din etapa 14

Liga 3 / Rezultatele, clasamentele și marcatorii din etapa 14

-

Rezultatele înregistrate astăzi, în etapa 14, de la Liga 3:

Seria 3, etapa 14:

Rezultate: Progresul Spartac – CSM Alexandria 1-0 (Ciprian Stanciu ’32), Municipal Braşov – Astra II 2-1 (Cenk Firat ’21, Ştefan Răchişan ’59 / Dragoş Gheorghe ’25), FC Pucioasa – Tractorul Cetate 7-1 (Alin Nisipeanu ‘3, Vlad Parghel ’33, Vlad Roman ’49, Richard Tilică ’75, Andrei Marmandiu ’83, Adrian Godinac ’86, Nicuşor Manolache ’90+1 / Marian Coca ’18), CS Blejoi – Sporting Roşiori 2-1 (Cosmin Lambru ’54, Dănuţ Iancu ’71 / Liviu Floricel ’12), Vediţa Coloneşti – Olimpic Cetate Râşnov 2-0 (Andrei Nilă ’11, ’68), CSM Slatina – Unirea Bascov 2-0 (Vasile Gheorghe ’28, Marian Vlada ’42), Flacăra Moreni – CS Baloteşti 3-0 (Marius Zidăroiu ’48, Andrei Iliescu ’63, Cosmin Anton ’83 – penalti), FC Voluntari II – Universitatea II Craiova 1-2 (Sebastian Ignat ’83 / Cosmin Dobre ’35, Constantin Olteanu ’85).

Clasament: 1. Progresul Spartac 31 puncte (golaveraj 37-8), 2. CSM Slatina 31 (31-9), 3. Universitatea II Craiova 27 (28-14), 4. Flacăra Moreni 24 (23-16), 5. Vediţa Coloneşti 23 (16-19), 6. Unirea Bascov 22 (30-23), 7. CSM Alexandria 22 (20-14), 8. Cetate Râşnov 21 (23-21), 9. CS Blejoi 19 (16-17), 10. Municipal Braşov 19 (16-20), 11. FC Pucioasa 15 (21-22), 12. FC Voluntari II 15 (27-35), 13. Astra II 13 (20-21), 14. CS Baloteşti 11 (14-27), 15. Tractorul Cetate 10 (16-49), 16. Sporting Roşiori 8 (8-31).

Etapa viitoare:
Vineri, 29 noiembrie – ora 14.00: Universitatea II Craiova – Progresul Spartac, CS Baloteşti – FC Voluntari II, Unirea Bascov – Flacăra Moreni, Astra II – FC Pucioasa, CSM Alexandria – Municipal Braşov.
Sâmbătă, 30 noiembrie – ora 14.00: Cetate Râşnov – CSM Slatina, Sporting Roşiori – Vediţa Coloneşti, Tractorul Cetate – CS Blejoi.

Seria 4, etapa 14:

Rezultate: ACS Poli Timişoara – Crişul Chişineu Criş 1-2 (Sebastian Velcotă ’62 / Marian Codrea ’28, ’69), Fortuna Becicherecu Mic – LPS Cetate Deva 0-0, Progresul Pecica – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-2 (Szabolcs Szekely ’77 / Bogdan Burlă ’52 – penalti, Marius Călin ’58), CSC Dumbrăviţa – CS Hunedoara 3-4 (Dorin Codrea ’23, Marco Enciu ’43, ’51 / Marco Enciu ’33 – autogol, Flavius Iacob ’47, ’62, Dorin Burlacu ’59), CSC Ghiroda – Flacăra Horezu 1-1 (Liviu Herci ’45+1 / Adrian Stănică ’86), Viitorul Dăeşti – FCU Craiova 0-2 (Claudiu Bălan ’31, Marian Stoenac ’75), Naţional Sebiş – CSO Filiaşi 4-2 (Claudiu Vereş ’14, ’24 – penalti, ’45, Florin Chitaş ’57 / Claudiu Ghighilicea ’26, ’72), Şoimii Lipova – Gilortul Târgu Cărbuneşti 4-1 (Andrei Banyoi ’10, Andrei Sulea ’37, ’75, Vlad Filimon ’86 / Robert Bubuioc ’25).

Clasament: 1. FCU Craiova 38 (33-7), 2. Şoimii Lipova 25 (29-13), 3. Progresul Pecica 25 (24-15), 4. Chişineu Criş 25 (20-16), 5. Flacăra Horezu 21 (17-14), 6. CSC Ghiroda 20 (26-20), 7. Becicherecu Mic 20 (21-16), 8. CSC Dumbrăviţa 19 (27-21), 9. CS Hunedoara 19 (26-28), 10. Viitorul Dăeşti 19 (31-34), 11. Gloria Cermei 18 (22-23), 12. Cetate Deva 14 (12-17), 13. Naţional Sebiş 14 (20-31), 14. CSO Filiaşi 12 (23-35), 15. ACS Poli Timişoara 11 (14-30), 16. Gilortul Târgu Cărbuneşti 8 (10-35).

Etapa viitoare:
Vineri, 29 noiembrie – ora 14.00: Flacăra Horezu – Viitorul Dăeşti, Cetate Deva – Progresul Pecica; ora 16.00: FCU Craiova – Naţional Sebiş.
Sâmbătă, 30 noiembrie – ora 14.00: Gilortul Târgu Cărbuneşti – ACS Poli Timişoara, CSO Filiaşi – Şoimii Lipova, CS Hunedoara – CSC Ghiroda, Gloria Cermei – CSC Dumbrăvița, Crişul Chişineu Criş – Fortuna Becicherecu Mic.

Citeşte şi: Antrenorul Robert Tufişi, în poarta Universităţii II Craiova la meciul din Voluntari

ȘTIRI VIDEO GdS

Părintele proiectului Dacia Logan a murit

Grupul auto Renault l-a pierdut pe Gérard Detourbet, cel care a stat la baza conceptului low-cost în cadrul grupului francez. Gérard Detourbet...