Acasă Sport Fotbal Liga Europa, etapa a 4-a din faza grupelor

Liga Europa, etapa a 4-a din faza grupelor

-

Programul meciurilor de joi, 7 noiembrie, din etapa a 4-a a Ligii Europa, faza grupelor:

Grupa A – ora 19.55: Dudelange – Sevilla, APOEL – Qarabag.
Clasament: 1. Sevilla 9 puncte (golaveraj 7:0), 2. Qarabag 4 (6:6), 3. Dudelange 3 (5:10), 4. APOEL 1 (5:7).

Grupa B – ora 19.55: FC Copenhaga – Dyn. Kiev, Lugano – Malmo.
Clasament: 1. FC Copenhaga 5 (3:2), 2. Dyn. Kyiv 5 (2:1), 3. Malmo 4 (3:3), 4. Lugano 1 (1:3).

Grupa C – ora 19.55: FC Basel – Getafe, Krasnodar – Trabzonspor.
Clasament: FC Basel 7 (8:2), 2. Getafe 6 (3:2), 3. Krasnodar 3 (3:7), 4. Trabzonspor 1 (2:5).

Grupa D – ora 19.55: LASK Linz – PSV, Rosenborg – Sporting.
Clasament: 1. PSV 7 (7:3), 2. Sporting 6 (5:4), 3. LASK Linz 4 (2:2), 4. Rosenborg 0 (1:6).

Grupa E – ora 19.55: Lazio – Celtic, CFR Cluj – Rennes.
Clasament: 1. Celtic 7 (5:2), 2. CFR Cluj 6 (3:3), 3. Lazio 3 (4:5), 4. Rennes 1 (2:4).

Grupa F – miercuri: Guimaraes – Arsenal 1-1; joi, ora 17.50: FC Astana – Alkmaar.
Clasament: 1. Arsenal 10 (11:3), 2. Frankfurt 6 (3:4), 3. St. Liege 3 (3:6), 4. Guimaraes 1 (3:7).

Grupa G – ora 22.00: Feyenoord – Young Boys, Rangers – FC Porto.
Clasament: 1. Young Boys 6 (5:3), 2. Rangers 4 (3:3), 3. FC Porto 4 (3:4), 4. Feyenoord 3 (2:3).

Grupa H – ora 22.00: Espanyol – Ludogorets, Ferencvaros – ŢSKA Moscova.
Clasament: 1. Espanyol 7 (4:1), 2. Ludogorets 6 (8:2), 3. Ferencvaros 4 (2:4), 4. ŢSKA Moscova 0 (1:8).

Grupa I – ora 22.00: Oleksandriya – St. Etienne, Wolfsburg – Gent.
Clasament: 1. Wolfsburg 5 (6:4), 2. Gent 5 (6:5), 3. Oleksandriya 2 (3:5), 4. St. Etienne 2 (4:5).

Grupa J – ora 22.00: Monchengladbach – AS Roma, Wolfsberger – Basaksehir.
Clasament: 1. AS Roma 5 (6:2), 2. Basaksehir 4 (2:5), 3. Wolfsberger 4 (5:2), 4. Monchengladbach 2 (2:6).

Grupa K – ora 22.00: Braga – Beşiktaş, Wolves – Slovan Bratislava.
Clasament: 1. Braga 7 (5:3), 2. Wolves 6 (3:2), 3. Bratislava 4 (7:6), 4. Beşiktaş 0 (3:7),

Grupa L – ora 19.55: St. Liege – Frankfurt, ora 22.00: Manchester Utd – Partizan.
Clasament: 1. Manchester Utd 7 (2:0), 2. Alkmaar 5 (8:2), 3. Partizan 4 (4:4), 4. Astana 0 (1:9).

ȘTIRI VIDEO GdS