Foto: Alex Vîrtosu
Foto: Alex Vîrtosu

Rezultatele înregistrate la sfârşitul săptămânii trecute în prima etapă în fotbalul juvenil:

Liga Elitelor U19

Etapa 1: Universitatea Cluj – UTA Arad 1-1, LPS Banatul Timişoara – Colţea Braşov 0-0, LPS Bihorul Oradea – Interstar Sibiu 2-2, Ardealul Cluj – Academia „Gică Popescu“ 1-1, Universitatea Craiova – ASU Poli Timişoara 11-1, Kids Tâmpa Braşov – CFR Cluj 1-3.
Clasament: 1. Universitatea Craiova 3 puncte (golaveraj 11-1), 2. CFR Cluj 3 (3-1), 3. LPS Bihorul Oradea 1 (2-2), 4. Interstar Sibiu 1 (2-2), 5. Academia „Gică Popescu“ 1 (1-1), 6. UTA Arad 1 (1-1), 7. Ardealul Cluj 1 (1-1), 8. Universitatea Cluj 1 (1-1), 9. Colţea Braşov 1 (0-0), 10. LPS Banatul Timişoara 1 (0-0), 11. Kids Tâmpa Braşov 0 (1-3), 12. ASU Poli Timişoara 0 (1-11).
Etapa viitoare: miercuri, 14 august – ora 16.00: CFR Cluj – ASU Poli Timişoara, Academia „Gică Popescu“ – Universitatea Craiova, Interstar Sibiu – Ardealul Cluj, Colţea Braşov – LPS Bihorul Oradea, UTA Arad – LPS Banatul Timişoara, Kids Tâmpa Braşov – Universitatea Cluj.

Liga Elitelor U17

Etapa 1: Universitatea Cluj – UTA Arad 2-1, LPS Banatul Timişoara – Colţea Braşov 3-3, LPS Bihorul Oradea – Interstar Sibiu 7-0, Ardealul Cluj – Academia „Gică Popescu“ 1-1, Universitatea Craiova – ASU Poli Timişoara 1-3, Kids Tâmpa Braşov – CFR Cluj 0-1.
Clasament: 1. LPS Bihorul Oradea 3 (7-0), 2. ASU Poli Timişoara 3 (3-1), 3. Universitatea Cluj 3 (2-1), 4. CFR Cluj 3 (1-0), 5. LPS Banatul Timişoara 1 (3-3), 6. Colţea Braşov 1 (3-3), 7. Ardealul Cluj 1 (1-1), 8. Academia „Gică Popescu“ 1 (1-1), 9. UTA Arad 0 (1-2), 10. Kids Tâmpa Braşov 0 (0-1), 11. Universitatea Craiova 0 (1-3), 12. Interstar Sibiu 0 (0-7).
Etapa viitoare: miercuri – 14 august – ora 18.00: CFR Cluj – ASU Poli Timişoara, Academia „Gică Popescu“ – Universitatea Craiova, Interstar Sibiu – Ardealul Cluj, Colţea Braşov – LPS Bihorul Oradea, UTA Arad – LPS Banatul Timişoara, Kids Tâmpa Braşov – Universitatea Cluj.

Campionatul Național U19


Seria 6, etapa 1: CSS Slatina – CSJ Ştiinţa U Craiova 0-5, LPS Slatina – CSM Slatina 1-14, Turris Oltul Turnu Măgurele – CFR Romgaz Craiova 11-3. CSS Craiova a stat.
Clasament: 1. CSM Slatina 3 (14-1), 2. Turnu Măgurele 3 (11-3), 3. CSJ Ştiinţa U Craiova 3 (5-0), 4. CSS Slatina 0 (0-5), 5. CFR Romgaz Craiova 0 (3-11), 6. LPS Slatina 0 (1-14).
Etapa viitoare: miercuri, 14 august – ora 12.00: CSS Slatina – LPS Slatina; ora 16.00: CSJ Ştiinţa U Craiova – CSS Craiova, CSM Slatina – Turris Oltul Turnu Măgurele. CFR Romgaz Craiova stă.

Seria 7, etapa 1: CSS Drobeta Turnu Severin – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 4-3, LPS Târgu Jiu – SCM Râmnicu Vâlcea (rezultat necomunicat la FRF), Luceafărul Drobeta Turnu Severin – Pandurii Târgu Jiu 1-4, Hidro Râmnicu Vâlcea – CN Gib Mihăescu Drăgăşani 1-1.
Clasament: 1. Pandurii Târgu Jiu 3 (4-1), 2. CSS Drobeta Turnu Severin 3 (4-3), 3. CN Gib Mihăescu Drăgăşani 1 (1-1), 4. Hidro Râmnicu Vâlcea 1 (1-1), 5. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0 (3-4), 6. Luceafărul Drobeta Turnu Severin 0 (1-4).
Etapa viitoare: miercuri, 14 august – ora 12.00: SCM Râmnicu Vâlcea – Luceafărul Drobeta Turnu Severin; ora 16.00: Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CN Gib Mihăescu Drăgăşani, Pandurii Târgu Jiu – Hidro Râmnicu Vâlcea, CSS Drobeta Turnu Severin – LPS Târgu Jiu.

Campionatul Naţional U17


Seria 6, etapa 1: CSS Slatina – CSJ Ştiinţa U Craiova 4-1, LPS Slatina – CSM Slatina 0-9, Turris Oltul Turnu Măgurele – CFR Romgaz Craiova 2-2. CSS Craiova a stat.
Clasament: 1. CSM Slatina 3 (9-0), 2. CSS Slatina 3 (4-1), 3. CFR Romgaz Craiova 1 (2-2), 4. Turris Oltul Turnu Măgurele 1 (2-2), 5. CSJ Ştiinţa U Craiova 0 (1-4), 6. LPS Slatina 0 (0-9).
Etapa viitoare: miercuri, 14 august – ora 14.00: CSS Slatina – LPS Slatina; ora 18.00: CSJ Ştiinţa U Craiova – CSS Craiova, CSM Slatina – Turris Oltul Turnu Măgurele. CFR Romgaz Craiova stă.

Seria 7, etapa 1: CSS Drobeta Turnu Severin – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 8-1, LPS Târgu Jiu – SCM Râmnicu Vâlcea 0-4, Luceafărul Drobeta Turnu Severin – Pandurii Târgu Jiu 2-2, Hidro Râmnicu Vâlcea – CN Gib Mihăescu Drăgăşani 4-1.
Clasament: 1. CSS Drobeta Turnu Severin 3 (8-1), 2. SCM Râmnicu Vâlcea 3 (4-0), 3. Hidro Râmnicu Vâlcea 3 (4-1), 4. Luceafărul Drobeta Turnu Severin 1 (2-2), 5. Pandurii Târgu Jiu 1 (2-2), 6. CN Gib Mihăescu Drăgăşani 0 (1-4), 7. LPS Târgu Jiu 0 (0-4), 8. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0 (1-8).
Etapa viitoare: miercuri, 14 august – ora 14.00: SCM Râmnicu Vâlcea – Luceafărul Drobeta Turnu Severin; ora 18.00: Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CN Gib Mihăescu Drăgăşani, Pandurii Târgu Jiu – Hidro Râmnicu Vâlcea, CSS Drobeta Turnu Severin – LPS Târgu Jiu.