12.6 C
Știri de ultima orăSportFotbalStart slab de campionat pentru Pandurii Târgu Jiu

Start slab de campionat pentru Pandurii Târgu Jiu

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a debutat cu stângul în noul sezon competiţional al Ligii a II-a. Gruparea gorjeană a pierdut categoric, scor 0-2, partida susţinută sâmbătă, în deplasare, în faţa nou promovatei Turris Turnu Măgurele. Golurile teleormănenilor au fost marcate în repriza secundă şi au fost semnate de Cristi Ciobanu (’48) şi Florin Radu (’52).

De menţionat faptul că pandurii lui Adrian Bogoi au evoluat în inferioritate numerică din minutul 39, când Alexandru Trancă a văzut direct cartonaşul roşu.

Turris: Rus – Călinţaru, Pîrvulescu, Tescan (’46, Radu), Mitrea – Savin, Pană (’81, Acolatse) – Ispas, Haita, Ciobanu – Bud (’87, Moise).

Pandurii: Dinu – Oiţă (’62, Chiş), Gheorghe, Bratu, Vasilescu (’80, Tănăsoiu) – Trancă, Raşoveanu – Popescu, Nichifor (’49, Vişan), Ciobanu – Lică.

În urma acestui rezultat, Panduriu Târgu Jiu se află pe locul 18, penultimul.

În etapa a 2-a din Liga a II-a, Pandurii Târgu Jiu va primi vizita formaţiei ASU Poli Timişoara, confruntarea cu bănăţenii fiind stabilită pentru sâmbătă, 10 august, de la ora 11.00.