16.2 C
Știri de ultima orăSportTenisPână în sferturi! Tecău şi Krawietz, eliminaţi fără drept de apel de la Indian Wells

Perechea alcătuită din tenismanul român Horia Tecău şi cel german Kevin Krawietz a fost învinsă de cuplul Tim Puetz (Germania)/Michael Venus (Noua Zeelandă), cu 6-4, 6-2, miercuri, în sferturile de finală de la Indian Wells. Favoriţii numărul cinci s-au înclinat după o oră şi 12 minute.

În primul set, diferenţa a fost făcută de un break reuşit de cuplul Puetz/Venus la scorul de 3-3, iar în actul secund Tecău şi Krawietz nu au mai câştigat niciun ghem de la 2-2. Adversarii au avut procentaje net superioare la ambele servicii.

Horia Tecău şi Kevin Krawietz au mai fost învinşi de cuplul Puetz/Venus în iulie, în finala turneului de la Hamburg, cu 6-3, 6-7 (3), 10-8.

Tecău şi Krawietz, care sunt în cursă pentru Turneul Campionilor, vor primi un cec de 59.740 de dolari şi 180 de puncte ATP la dublu.

Citeşte şi: Echitaţie / Clubul Equitim a câştigat, în premieră, titlul național de juniori pe echipe