10.6 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportBernadette Szocs și Elizabeta Samara vor participa la ITTF-Europe Top16 Cup

Bernadette Szocs și Elizabeta Samara vor participa la ITTF-Europe Top16 Cup

Jucătoarele române de tenis de masă Bernadette Szocs şi Elizabeta Samara vor participa la ITTF-Europe Top16 Cup, turneu care reuneşte cei mai buni practicanţi ai sportului cu mingea de ping-pong. Truneul va avea loc la Montreux (Elveţia), pe 8-9 februarie, potrivit site-ului Federaţiei Române de Tenis de Masă.

Szocs este a doua favorită a concursului, iar Samara este cap de serie numărul cinci.

La ediţia de anul trecut, Bernadette Szocs a fost învinsă în finală de germanca Petrissa Solja cu scorul de 4-3 (9-11, 9-11, 6-11, 12-10, 11-8, 11-8, 11-4). În 2018, Szocs a câştigat turneul, iar Elizabeta Samara s-a clasat pe locul al treilea.