Știri de ultima orăSportFotbal – CSO Filiaşi a bătut, din nou, pe Minerul Motru

Fotbal – CSO Filiaşi a bătut, din nou, pe Minerul Motru

George Buciuman (albastru) a devenit "Bestia Nera" pentru fosta sa echipă, Minerul Motru (foto: Alexandru Vîrtosu)
George Buciuman (albastru) a devenit „Bestia Nera” pentru fosta sa echipă, Minerul Motru (foto: Alexandru Vîrtosu)

Divizionarele C Minerul Motru şi CSO Filiaşi s-au întrecut din nou sâmbătă pe „sinteticul” gorjenilor, iar victoria i-a revenit, ca şi în cadrul triunghiularului de marţi, grupării doljene. Dacă în primul joc scorul a fost 0-1, în cel de-al doilea s-a înregistrat 1-2, iar cel care a făcut diferenţa de fiecare dată a fost George Buciuman, un fost atacant al „minerilor” din urmă cu două sezoane. Filiaşiul a deschis scorul prin Neacşu (’35), Inclăzan a restabilit egalitatea (’60), iar Buciuman a înscris pentru victoria oaspeţilor în minutul 75.

Minerul Motru: Muja – C. Laurenţiu, Andriţoiu, Nueleanu, Schintee – Stanciu, Nicoloff, Gavrilescu – Fărcăşanu, Cernica, Stoenac. Au mai jucat: Trică, Şerban – Inclăzan, Tudoran, Vrâncuţ, Fotescu şi Cerbu. Antrenor: Claudiu Mocioi.

CSO Filiaşi, prima repriză: Lascu – Orban, Crângoiu, Lupu, Neacşu – Segărceanu, Obeanu, Ştoiu, Cruşoveanu – Bălă, Răducanu.

CSO Filiaşi, repriza a doua: Lăpădătescu – Borneci, Crângoiu, Pais, Dumitraşcu – Fruntelată, Hrelea, Duriţă, Creţu – Buciuman, Pârvuică. Au mai intrat: Burduşel, Nicuţ, Marius Bălă, Copilescu. Antrenor: Gigi Ciurea.

De menţionat că atacantul motrenilor, Stoenac, a aluncat în minutul 30 şi-a fracturat antebraţul drept, el fiind transportat de urgenţă la spitalul din localitate.