10.9 C
Știri de ultima orăSportFotbal: ACS Podari-Djerdap Kladovo (Serbia), scor 1-1, în amical

Fotbal: ACS Podari-Djerdap Kladovo (Serbia), scor 1-1, în amical

Formaţia ACS Podari a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicală susţinută, în această după-amiază, în faţa grupării din Liga a III-a, seria Est, din Serbia, Djerdap Kladovo. Unicul gol al podărenilor a fost marcat de Dicu, în minutul 83, iar Orban a fost eliminat în repriza secundă. Bogdan Vrăjitoarea a început jocul cu Purcea – Orban, Dreşcă, Ignat, Ciocioană – Murgan, Jianu – Preda, Stăncuţa, Răduţ – Buciuman. În repriza secundă au mai evoluat: Turieanu – Orban, Geacă, Dina, Slavu – Mohora, Crângoiu, Fruntelată, Bălmău – Dicu, R. Bălan. Luni, cele două grupări au mai disputrat un meci, scorul fiind 2-0 în favoarea doljenilor. Sâmbătă, ACS Podari va întâlni pe Hajduk Veljko Negotin, tot din Liga a III-a, seria Est, din Serbia.

Editor: Mariana Butnariu