9.8 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFC Olt Slatina a remizat în primul amical al anului

FC Olt Slatina a remizat în primul amical al anului

Divizionara secundă FC Olt Slatina a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicală susţinută ieri după-amiază, pe terenul sintetic din cadrul Complexului Sportiv „Nicolae Dobrin“, în compania formaţiei SCM Piteşti (Liga a III-a). Golul oltenilor a fost reuşit de Mihai Căpăţână în minutul 55.
Antrenorul grupării oltene, Dan Oprescu, a utilizat echipe diferite în cele două reprize. Primul unsprezece a fost format din: Bugiu – C. Căpăţână, Cruşoveanu, Gligor, Covalschi – Pavel, Ignea, Bardu, Cl. Ionescu – Bancu, Dobrescu. În partea secundă au intrat jucătorii: Mogoşanu – Anghelina, Wallace da Silva, Marincău, Giurcă – Vâlcică, M. Căpăţână, Huţanu, Ciobanu – Ad. Ştefan şi Ivănică.
La finalul partidei, tehnicianul Dan Oprescu s-a arătat nemulţumit de numărul mare de ratări ale elevilor săi. „A fost un joc slab. Nu este posibil să ratăm din asemenea situaţii, singur cu portarul. Totuşi, să nu uităm că e primul amical din acest an şi sunt convins că în partidele viitoare băieţii vor fi mai atenţi la finalizare“, a afirmat tehnicianul Dan Oprescu, pentru GdS.
Următorul meci de verificare al grupării FC Olt Slatina va avea loc sâmbătă, în deplasare, în compania formaţiei CS Mioveni.