11.4 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCS Apa şi Podariul, perdante

CS Apa şi Podariul, perdante

Reprezentantele Doljului din Liga a III-a, din seria 3, CS Apa Craiova şi CS Podari, nu au reuşit să-şi atingă obiectivul în etapa a treia, ambele cunoscând gustul înfrângerii.
După două victorii frumoase, CS Apa a capotat sâmbătă, în deplasare, la Tunari, pierzând cu scorul de 3-2. Golurile craiovenilor au fost marcate de Dragoş Ştoiu (‘13-penalti) şi Lucian Scarlat (‘20), reuşitele gazdelor fiind consemnate în minutele 25, 45 şi 80.
„A fost un meci pe contre, cu foarte multe ocazii de poartă. Noi am ratat şase-şapte ocazii, printre care şi una de singur cu portarul, şi consider că puteam câştiga meciul, dar în fotbal se mai întâmplă să joci bine şi să pierzi. Ca joc şi ca atitudine nu avem nimic de reproşat la adresa băieţilor, iar arbitrajul a fost bun“, a declarat  secundul Florin Dumitru, pentru GdS.
Antrenorul echipei CS Apa, Nicu Năstăsie, a început partida cu următorii: Grecu – Trică, Chiriţă, Dreşcă, Ciocioană – Ştoiu, Dănuţ Stancu, Răduţ – Buşică, Tâmplaru, Lucian Scarlat. Pe parcurs au mai intrat: Constantin Scarlat, Turcin şi Flori.
La Podari, formaţia din localitate a pierdut, scor 3-4, în faţa echipei FC Balş, rezultat în urma căruia antrenorul Marian Bâcu a fost demis. Golurile podărenilor au fost marcate de Alexandru Mirescu (2) şi Crângoiu, replica elevului lui Victor Naicu venind de la Cristi Preda, Cristi Niculescu, Florica şi Badea. De menţionat că în prima repriză podărenii au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, ratată însă de Renato Bălan, iar în debutul părţii a doua au rămas în zece oameni, Alex Mirescu fiind eliminat, după cum informează fcpodari.ro.
CS Podari: Turieanu – Orban, Preduț, Istudor, Al. Stoica (‘65, Stăncuța) – Mirescu, Crîngoiu, Sg. Popescu, Neacșa – D. Preda (‘87, Țenovici), R. Bălan (‘82, Ignat).
FC Balș: Mecea – Sîrbu, Ad. Gheorghiță (‘21, Relea), Cr. Preda, Fl. Stancu – Sandu, Chircan (‘25, Badea), Trăistaru (‘46, Neacșu), Florica – Niță (‘77, Necșulescu), Cr. Niculescu.