9.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFC Olt a remizat cu Autocatania Caransebeş

FC Olt a remizat cu Autocatania Caransebeş

FC Olt Slatina a terminat la egalitate, scor 0-0, partida amicală susţinută ieri, pe terenul sintetic de la Bradu, în compania formaţiei Autocatania Caransebeş (locul 5 în C5). De menţionat că gruparea bănăţeană a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 38, după o ţinere în careu a lui Lengyel, însă portarul Bugiu a parat şutul lui Bârsan. FC Olt: Bugiu – Bogdanovici, Lengyel, Cruşoveanu, Bancu (‘71, Giurcă) – Chiriţă (‘62, Corneanu), Pavel, Polgar, Melcea (‘28, Vâlcică) – David, Burcea (‘46, Dragalina). Antrenor: Dan Oprescu. Caransebeş: Socaci – Ţimbota, Ov. Bălan, Dumitru, N. Bona – Văcărescu, D. Bona, Şt. Bălan, Frenţ – Chirea, Bârsan. Antrenor: Ion Ibric. FC Olt Slatina va susţine sâmbătă, în deplasare, ultimul joc de verificare din pauza competiţională, adversară fiindu-i Minerul Mătăsari (locul 9 în C4).