9.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportTineretul a remizat cu Bulgaria

Tineretul a remizat cu Bulgaria

Echipa naţională de tineret a României a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), cu reprezentativa similară a Bulgariei, într-un meci amical disputat marţi seară, la Loveci. Bulgarii au deschis scorul prin Vasiliev, în minutul 3, tricolorii reuşind egalarea prin Ţucudean, în minutul 45. Selecţionerul Emil Săndoi a început partida în următoarea formulă de echipă: Moldovan – Râpă, Muth, Rada, V. Lupu – Grozav, Selagea, Brata – Enache, Ţucudean, C. Matei.
Acesta a fost ultimul amical înaintea preliminariilor pentru Euro 2013, unde România face parte din grupa a 9-a, alături de formaţiile Letoniei, Franţei, Slovaciei şi Kazahstanului. Primele partide vor avea loc în luna septembrie, când, pe 2, naţionala va merge în Kazahstan, iar patru zile mai târziu va juca acasă cu Letonia.