9.8 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportA marcat şi portarul Flori Bertea pentru Real

A marcat şi portarul Flori Bertea pentru Real

Echipa feminină de fotbal CS Real Craiova a înregistrat, duminică, al patrulea succes consecutiv în acest sezon al Ligii I, din tot atâtea partide disputate. Fetele lui Sorin Pătraşcu au învins cu scorul de 5-0 formaţia CSS Târgovişte, într-o partidă disputată pe stadionul „Electroputere“. Gazdele au condus la pauză cu 2-0, prin reuşitele jucătoarelor Ana Maria Stancu şi Mirabela Ristache, iar în repriza secundă au mai înscris de trei ori, prin Lidia Moacă, Alina Peşu şi portarul Flori Bertea, din penalti. Aceasta din urmă îşi trece în cont prima reuşită şi se poate lăuda că în primele patru meciuri nu a primit gol. Sorin Pătraşcu a trimis în teren următoarele jucătoare: Bertea – Dragomir, Ristache, Pozmac – Neacşu, Moacă, Dunavăţu, Tomescu – Vâlciu, A. Peşu, Stanciu. Au mai intrat: Gâtscurt şi Stancovici. Fotbalistele de la Real vor disputa săptămâna aceasta două partide, ambele găzduite de stadionul „Electroputere“. Miercuri, de la ora 12.00, va avea loc meciul restant cu Clujana Cluj-Napoca din etapa a treia, iar duminică este programată confruntarea cu concitadina Sporting. Formaţia Sporting Craiova, pregătită de Victorina Simion, a jucat duminică, la Oradea, cu Motorul, şi a fost învinsă la limită, scor 1-0, unicul gol al formaţiei bihorene fiind înscris de Manuela Voica, jucătoare care în sezonul trecut a evoluat pentru Sporting. Victorina Simion a mizat la Oradea pe jucătoarele: Dragomir – Godeanu, Oniciu, Davidescu, Rogojină – Foleanu, Iacoviţă, Diana Buză, Claudia Buză – Goncea, A. Maria. A mai intrat: Ene.