17.5 C

Marica a marcat

Ciprian Marica a marcat din nou pentru VfB Stuttgart şi a ajuns la „cota“ 6 în acest sezon. Românul a punctat decisiv în meciul jucat de şvabi pe terenul lui Bayern München şi câştigat cu 2-1 în etapa a 28-a din Bundesliga.
Marica a fost omul potrivit la locul potrivit şi a trimis mingea în poartă de la numai un metru, în minutul 51, când a primit o centrare de pe partea dreaptă. Bayern deschisese scorul prin Olic în minutul 31, iar Trash egalase cu patru minute înainte de pauză. Marica marcase şi în etapa trecută, două goluri în meciul cu Hannover, iar în partida cu Bayern a fost înlocuit în minutul 72 cu Pogrebnyak.
În urma acestei victorii, Stuttgart a urcat până pe locul al şaptelea, în timp ce Bayern München a pierdut primul loc în clasament în favoarea lui Schalke 04, învingătoare în derbiul cu Leverkusen (2-0).