9.8 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportEchipa lui Olăroiu a ratat finala

Echipa lui Olăroiu a ratat finala

Formaţia arabă Al-Hilal, pregătită de Cosmin Olăroiu şi cu Mirel Rădoi integralist, a ratat calificarea în finala Cupei Prinţului Faisal bin Fahad, după ce a fost învinsă de Al-Shabab, cu scorul de 5-3, după executarea loviturilor de departajare. Cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 1-1, după 90 de minute, golurile fiind marcate de Alanbr (‘23) pentru Al-Hilal, respectiv Camacho (‘90) pentru Al-Shabab. La loviturile de departajare, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu a pierdut cu 4-2, după ce Rădoi reuşise să deschidă seria cu un gol în vinclul porţii.
Mirel Rădoi, care a bifat a treia prezenţă în tricoul lui Al-Hilal, a fost folosit ca mijlocaş central, fiind unul dintre cei mai activi jucători de pe teren. Acesta a fost foarte aproape de a marca în prelungirile partidei, atunci când lovitura sa liberă de la aproximativ 25 de metri a trecut puţin peste transversala porţii adverse.