10.3 C
Știri de ultima orăSport„Ciinii“ au remizat in Ghencea

„Ciinii“ au remizat in Ghencea

Derbiul campionatului dintre Steaua si Dinamo, programat duminica seara, in ultimul meci al etapei a 6-a, s-a incheiat nedecis, 2-2. Stelistii au inceput mult mai bine partida si, in minutul 16, conduceau deja cu 2-0, D. Goian, la o invalmaseala in careul dinamovist (‘6), si Dica, printr-un lob peste portarul Gaev, aruncind tribunele in aer. Gazdele au fost apoi aproape de 4-0, dar Iacob si Nicolita s-au dovedit lipsiti de sansa, golul cazind in schimb in poarta lui Hamutovski, autor Zicu (’41). In partea secunda, meciul a continuat la fel de spectaculos, insa doar „ciinii“ au mai reusit sa marcheze, cind majoritatea se gindea la victoria stelistilor, nou-intratul Baltoi egalind in minutul 87, dupa ce a reluat cu capul, dintre Hamutovski si D. Goian, o minge centrata de Fl. Petre.