9.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportDWAR a invins pe Amical Corabia

DWAR a invins pe Amical Corabia

Handbalistele din Banie s-au intors victorioase din deplasarea de la Caracal, unde au intilnit pe Amical Corabia, in etapa a treia a returului Diviziei A. DWAR Craiova s-a impus la un singur gol diferenta, 25-24 (11-11), si se mentine pe locul trei in clasament (15 puncte), cu doua mai putin decit CSS Sibiu.

Elevele lui George Burcea au avut, per ansamblu, o evolutie buna, reusind sa revina chiar de la cinci goluri diferenta, avans luat de adversare in minutul zece al reprizei secunde. Tehnicianul craiovencelor a folosit urmatoarea echipa: Bobolocu – Sirbu (4), Tanase (6), E. Ecaterinescu (1), Stoicea (4), Rusan (9), Sanda. Au mai jucat A. Ecaterinescu (1) si Dinca.

Etapa viitoare, programata pe 3 aprilie, oltencele vor intilni, in deplasare, liderul Universitatea Timisoara (21 de puncte).