Au marcat: C. Neamtu ’88 (autogol) / M. Turcila ’27, ’64

Electro: Sosa – Fl. Luta, L. Tilihoi, Dascalu, Mihalache – Dumitrica (’59, Lopatel), Ticlea, Mitrache, Stanciulescu (’72, G. Florea) – Stefanescu, R. Nicu. Antrenor: Marian Bicu.

Armata: Petrescu – Dinu, Ghita, Sodoleanu, Mateita – Burghiu (’74, A. Ilie), Negrea, Stanculescu, Radut – Turcila (’85, C. Neamtu), Boroiban (’90, Uncheselu). Antrenor: Marian Voicu.

Au arbitrat: Claudiu Ilie – Ion Stancuta, Marian Mirea (toti din Craiova).

Cartonas rosu: Fl. Luta ’28 (doua galbene).

La reluare, acelasi Turcila, plecat dintr-o pozitie suspecta de ofsaid, a dus scorul la 2-0 (’64), plasind mingea din careu peste Sosa, iesit in intimpinare. Cind se parea ca rezultatul nu se va mai modifica, Neamtu, introdus in teren de citeva minute, a reluat spectaculos cu capul, din plonjon, in proprie poarta, reducind diferenta echipei sale.

(M.A.)Armata continua seria jocurilor fara infringere, plecind cu toate cele trei puncte din Valea Rosie, in dauna concitadinei Electro. Disputata pe un teren greu, mocirlos, partida a oferit celor aproape 250 de spectatori un spectacol agreabil, cu trei goluri, dar si cu o eliminare. Ca un facut, elevii lui Marian Bicu par sa se fi abonat la cartonasele rosii obtinute in prima repriza, de data aceasta cel eliminat fiind Florin Luta (’28), care a reusit sa incaseze doua cartonase galbene intr-un interval de cinci minute. „Militarii“ au deschis scorul prin Turcila (’27), care a marcat din careu, dupa ce Sosa respinsese in prima faza sutul aceluiasi atacant. Cu un om mai putin, gazdele au mai incercat cite ceva, dar nu indeajuns de periculos incit sa pericliteze poarta lui Petrescu.