9.8 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportEchipa lui Multescu se mentine pe podium

Echipa lui Multescu se mentine pe podium

Formatia Gaziantepspor, antrenata de romanul Gheorghe Multescu, a terminat la egalitate, in deplasare, scor 1-1 (1-1), intr-o partida din cadrul etapei a zecea a campionatului Turciei. Golul echipei Gaziantepspor a fost marcat de Viola, in minutul 32. Pentru Bursaspor a inscris Murat, in minutul 42.

Gheorghe Multescu a spus ca se bucura pentru punctul obtinut in deplasare. Tehnicianul roman a precizat ca Bursaspor a intrat pe teren precum „un leu ranit“, din cauza rezultatelor slabe pe care le-a avut in ultimele etape.

In urma rezultatelor inregistrate in etapa a zecea a campionatului turc, formatia Gaziantepspor se situeaza pe locul al treilea in clasament, cu 20 de puncte, dupa Galatasaray, cu 23 de puncte dar un meci mai putin, si echipa Besiktas, antrenata de Mircea Lucescu, cu 22 de puncte. Formatia Ankaragucu, pregatita de Mihai Stoichita, ocupa pozitia a opta in aceasta ierarhie, cu 14 puncte.