19.5 C
Craiova
marți, 17 mai, 2022
Știri de ultima orăLocalDoljIncidenţa în Dolj şi Craiova, tot în scădere

Incidenţa în Dolj şi Craiova, tot în scădere

Incidenţa cazurilor de coronavirus continuă să scadă în Dolj, ajungând astăzi, 20 aprilie, la 1,74 la mie. Şi în municipiul Craiova rata de infectare îşi continuă evoluţia descendentă, cu 2,34 cazuri la mia de locuitori în ultimele 2 săptămâni.

11 localităţi din judeţ au o incidenţă de peste 3 cazuri la mia de locuitori, Măceşu de Jos fiind comuna fruntaşă, cu 17 cazuri în ultimele 14 zile, echivalentul unei incidenţe de 13,71 la mie.

Iată incidenţa pentru fiecare localitate din Dolj:

Incidența pe localități – 20.04.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJMĂCEŞU DE JOS12401713,71
DOLJDOBROTEŞTI156474,48
DOLJMĂCEŞU DE SUS119454,19
DOLJMISCHII172174,07
DOLJIŞALNIŢA4193174,05
DOLJGHERCEŞTI186273,76
DOLJTEASC3035113,62
DOLJMALU MARE6508233,53
DOLJŢUGLUI2897103,45
DOLJVÂRVORU DE JOS243183,29
DOLJPODARI6949213,02
DOLJRADOVAN138742,88
DOLJSILIŞTEA CRUCII142542,81
DOLJAFUMAŢI250372,8
DOLJCARPEN214662,8
DOLJBRABOVA117632,55
DOLJGOICEA241862,48
DOLJBRALOŞTIŢA373092,41
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA3000007022,34
DOLJBREASTA432792,08
DOLJCOŞOVENI338372,07
DOLJÎNTORSURA148432,02
DOLJŞIMNICU DE SUS5472112,01
DOLJROJIŞTE258251,94
DOLJCÂRCEA310561,93
DOLJCASTRANOVA311061,93
DOLJGOGOŞU52911,89
DOLJCĂLĂRAŞI5496101,82
DOLJGHINDENI189131,59
DOLJGALICEA MARE399961,5
DOLJCALOPĂR401961,49
DOLJBUCOVĂŢ425761,41
DOLJGIGHERA284241,41
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19138271,41
DOLJORAŞ FILIAŞI18113241,33
DOLJCOŢOFENII DIN DOS227531,32
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17495231,31
DOLJDRĂNIC230731,3
DOLJMAGLAVIT461161,3
DOLJTERPEZIŢA154021,3
DOLJGRECEŞTI155021,29
DOLJARGETOAIA467961,28
DOLJBRATOVOEŞTI321741,24
DOLJORAŞ DĂBULENI11498141,22
DOLJPIELEŞTI416351,2
DOLJVÂRTOP168721,19
DOLJVALEA STANCIULUI526661,14
DOLJORAŞ ŞEGARCEA796891,13
DOLJSEACA DE CÂMP177421,13
DOLJPOIANA MARE10342111,06
DOLJGIURGIŢA288131,04
DOLJAPELE VII202520,99
DOLJGIUBEGA209020,96
DOLJBISTREŢ423140,95
DOLJDRĂGOTEŞTI211420,95
DOLJCATANE212120,94
DOLJSĂLCUŢA213720,94
DOLJSCĂEŞTI212520,94
DOLJTESLUI213120,94
DOLJCELARU435440,92
DOLJLEU441140,91
DOLJLIPOVU335130,9
DOLJMOŢĂŢEI674160,89
DOLJDOBREŞTI227620,88
DOLJTĂLPAŞ119910,83
DOLJVERBIŢA122910,81
DOLJPLEŞOI132410,76
DOLJCÂRNA134210,75
DOLJCIOROIAŞI147610,68
DOLJPLENIŢA439530,68
DOLJIZVOARE150810,66
DOLJGOIEŞTI306120,65
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS166010,6
DOLJPERIŞOR167110,6
DOLJSOPOT167310,6
DOLJSADOVA883950,57
DOLJALMĂJ180810,55
DOLJRAST361120,55
DOLJDANEŢI557630,54
DOLJMELINEŞTI382720,52
DOLJPREDEŞTI209110,48
DOLJMÂRŞANI431520,46
DOLJROBĂNEŞTI224410,45
DOLJBRĂDEŞTI455220,44
DOLJORAŞ BECHET452220,44
DOLJMURGAŞI238710,42
DOLJNEGOI240410,42
DOLJORODEL240310,42
DOLJOSTROVENI475820,42
DOLJCARAULA249410,4
DOLJGHIDICI248510,4
DOLJGÂNGIOVA260910,38
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS542520,37
DOLJPISCU VECHI273610,37
DOLJURZICUŢA308910,32
DOLJUNIREA367110,27
DOLJBÂRCA412810,24
DOLJCETATE522510,19
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA66500
DOLJBULZEŞTI127100
DOLJCERĂT446100
DOLJCERNĂTEŞTI164700
DOLJCIUPERCENII NOI511700
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ213500
DOLJDESA485500
DOLJDIOŞTI277400
DOLJFĂRCAŞ211700
DOLJGALICIUICA138400
DOLJSEACA DE PĂDURE86000
DOLJSECU107300
DOLJVELA180300
INCIDENTA PE JUDET 69138511961,73

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Horoscop

BerbecFie că este vorba despre timpul tău, lucruri sau...

ȘTIRI GdS