26 C
Craiova
vineri, 7 mai, 2021
Știri de ultima oră Local Dolj Weekend fără restricții suplimentare în Craiova

Weekend fără restricții suplimentare în Craiova

După două săptămâni în care craiovenii au fost nevoiți să intre în casă la ora 20:00 în zilele de vineri, sâmbătă și duminică, iar magazinele s-au închis la 18:00 în weekend, orașul scapă de restricțiile suplimentare. Rata de infectare cu noul coronavirus a scăzut sub 3,5 în această săptămână, iar astăzi, 16 aprilie, se situează la 3,13.

Doljul are o incidență de 2,22 la mie.

Iată incidența Covid în localitățile din Dolj, conform celei mai recente informare de la DSP:

JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJMĂCEŞU DE JOS124197,25
DOLJŢUGLUI2894144,84
DOLJIŞALNIŢA4192204,77
DOLJMISCHII171384,67
DOLJDOBROTEŞTI156674,47
DOLJMALU MARE6494274,16
DOLJCÂRCEA3094123,88
DOLJGHERCEŞTI185873,77
DOLJGOGOŞU53023,77
DOLJBRABOVA117643,4
DOLJCIOROIAŞI147453,39
DOLJMĂCEŞU DE SUS119443,35
DOLJŞIMNICU DE SUS5462183,3
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA3000879383,13
DOLJBREASTA4327133
DOLJTEASC303692,96
DOLJBRALOŞTIŢA3732112,95
DOLJPODARI6948202,88
DOLJCARPEN214862,79
DOLJSECU107532,79
DOLJCASTRANOVA311882,57
DOLJBRATOVOEŞTI321882,49
DOLJRAST361192,49
DOLJGOICEA242862,47
DOLJVÂRVORU DE JOS243362,47
DOLJGIGHERA284872,46
DOLJPERIŞOR167242,39
DOLJCOŞOVENI338282,37
DOLJCĂLĂRAŞI5498132,36
DOLJCALOPĂR402092,24
DOLJRADOVAN138532,17
DOLJARGETOAIA4684102,13
DOLJGHINDENI189342,11
DOLJSILIŞTEA CRUCII142632,1
DOLJLEU441692,04
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19148381,98
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ213341,88
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7969151,88
DOLJLIPOVU335461,79
DOLJSOPOT167431,79
DOLJVÂRTOP168531,78
DOLJSEACA DE CÂMP177131,69
DOLJVERBIŢA122721,63
DOLJAFUMAŢI250741,6
DOLJVALEA STANCIULUI527081,52
DOLJORAŞ FILIAŞI18094271,49
DOLJPIELEŞTI416061,44
DOLJGIUBEGA209831,43
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17507251,43
DOLJMÂRŞANI432461,39
DOLJORAŞ DĂBULENI11512161,39
DOLJÎNTORSURA148821,34
DOLJCOŢOFENII DIN DOS227631,32
DOLJDRĂNIC231031,3
DOLJGRECEŞTI155321,29
DOLJDANEŢI557971,25
DOLJGALICEA MARE400351,25
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS166321,2
DOLJBISTREŢ422751,18
DOLJROJIŞTE257831,16
DOLJBRĂDEŞTI455251,1
DOLJOSTROVENI476451,05
DOLJURZICUŢA308830,97
DOLJPREDEŞTI209520,95
DOLJCATANE212220,94
DOLJSCĂEŞTI212920,94
DOLJSĂLCUŢA214120,93
DOLJTESLUI214020,93
DOLJCELARU435340,92
DOLJSADOVA883680,91
DOLJDOBREŞTI227820,88
DOLJMAGLAVIT461140,87
DOLJPOIANA MARE1035990,87
DOLJTĂLPAŞ119910,83
DOLJCÂRNA134210,75
DOLJPLEŞOI133310,75
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS543140,74
DOLJGALICIUICA138610,72
DOLJBUCOVĂŢ425830,7
DOLJIZVOARE150810,66
DOLJORAŞ BECHET452830,66
DOLJTERPEZIŢA154510,65
DOLJCIUPERCENII NOI512030,59
DOLJMELINEŞTI383020,52
DOLJAPELE VII202710,49
DOLJBÂRCA412620,48
DOLJFĂRCAŞ211710,47
DOLJPLENIŢA439120,46
DOLJROBĂNEŞTI224510,45
DOLJMURGAŞI239510,42
DOLJNEGOI240310,42
DOLJORODEL240410,42
DOLJCARAULA249010,4
DOLJGHIDICI248510,4
DOLJPISCU VECHI273310,37
DOLJGIURGIŢA288110,35
DOLJGOIEŞTI306210,33
DOLJUNIREA367010,27
DOLJCETATE522810,19
DOLJMOŢĂŢEI674010,15
DOLJALMĂJ181100
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA66500
DOLJBULZEŞTI127400
DOLJCERĂT446300
DOLJCERNĂTEŞTI164500
DOLJDESA485600
DOLJDIOŞTI278000
DOLJDRĂGOTEŞTI211800
DOLJGÂNGIOVA260200
DOLJSEACA DE PĂDURE86100
DOLJVELA180400
INCIDENTA PE JUDET 69160715342,22

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

ȘTIRI GdS

Călător prins cu un cuțit în autobuz, imobilizat şi...

Un bărbat de 47 de ani care a scos cuţitul într-un autobuz din Bucureşti a fost imobilizat şi dus la secţia de poliţie. "Astăzi, în...

În toate spitalele militare din România, vaccinare anti-COVID fără...

În toate spitalele militare din România va fi posibilă vaccinarea anti-COVID fără programare, începând de sâmbătă. Potrivit Ministerului Apărării Naționale, persoanele cu vârsta de peste...

CEO-ul Moderna se aşteaptă să apară mai multe variante...

Stephane Bancel, CEO-ul Moderna, a declarat joi că se aşteaptă să apară mai multe variante Covid-19 în lunile următoare, pe măsură ce emisfera sudică...

Cîțu: Astăzi depășim 3,5 milioane persoane vaccinate în România

România depășește vineri 3,5 milioane persoane vaccinate în România, cu o doză sau două, transmite premierul Florin Cîțu pe pagina sa de Facebook. „Astăzi depășim...

Seat făcut praf de un BMW, în urma unei...

Un accident fără victime a avut loc în urmă cu puţin timp, pe bulevardul Ilie Balaci din Craiova. Un autoturism Seat a fost lovit şi avariat grav în urma impactului cu un BMW care ar fi circulat regulamentar. Nici o persoană nu a fost rănită în urma accidentului.

36 de cazuri noi de coronavirus în Dolj

Prefectura Dolj a anunțat că în ultimele 24 de ore au fost înregistrate alte 36 de cazuri noi de coronavirus. Situația epidemiologică a județului...