2.7 C
Craiova
sâmbătă, 4 decembrie, 2021
Știri de ultima orăLocalDoljIncidenţa în Dolj: Cârcea a depăşit 8 la mie

Incidenţa în Dolj: Cârcea a depăşit 8 la mie

Incidenţa în Craiova se menţine la 4,2 la mia de locuitori, în timp ce în comuna Cârcea, aflată în topul incidenţei din Dolj, cifra a crescut la 8,41 la mie.

21 de localităţi din judeţ se află în scenariul roşu, depăşind 3 infectări la mia de locuitori în ultimele 14 zile.

Tabelul cu incidenţa pentru fiecare localitate din Dolj poate fi consultat mai jos:

Incidența pe localități – 24.03.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIERATA DE INFECTARE LA 1000 LOCUITORIz1z2z3z4z5z6z7z8z9z10z11z12z13z14
DOLJCÂRCEA30938,411516131189910101213141619
DOLJGHERCEŞTI18616,45111110101013131313131291012
DOLJMISCHII17176,4188888101010101010101111
DOLJMALU MARE64886,323127272322202121222025303638
DOLJTĂLPAŞ12045,8144431112223377
DOLJCIOROIAŞI14765,42811119999101010101088
DOLJPODARI69524,891825232222252829293029292832
DOLJAFUMAŢI25114,7881010888101010109101010
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA2997494,2983981937866790811864876907949997102910711122
DOLJGHINDENI18983,6922333355556777
DOLJPLENIŢA43943,642728252222212324242522201716
DOLJTEASC30413,62221111778910101111
DOLJCARAULA24933,6102222222223458
DOLJSILIŞTEA CRUCII14333,4911111111111212121455555
DOLJBRATOVOEŞTI32243,4191010889914141414999
DOLJÎNTORSURA14863,3612222222444455
DOLJMĂCEŞU DE SUS11973,3465555766655333
DOLJALMĂJ18153,3166666666899966
DOLJGRECEŞTI15553,2233322222222233
DOLJCERĂT44663,13344333355565512
DOLJORAŞ ŞEGARCEA79753,012021201919181920201618202024
DOLJCATANE21192,8311111222333334
DOLJGÂNGIOVA26032,691099889101010101010107
DOLJIZVOARE15172,6422221113345444
DOLJPIELEŞTI41742,64131288789101010106910
DOLJDRĂNIC23142,5955444444444244
DOLJBRABOVA11802,5411000000000000
DOLJGALICEA MARE40072,575555878887899
DOLJVERBIŢA12292,4411100000001333
DOLJCERNĂTEŞTI16432,4300000022222244
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS16652,400000000000022
DOLJIŞALNIŢA41912,39433322333448910
DOLJSOPOT16872,3777777687876544
DOLJBULZEŞTI12762,3511111113333333
DOLJTESLUI21402,3434444465555555
DOLJŞIMNICU DE SUS54632,2101010101010101010109121512
DOLJRADOVAN13892,1622334555555533
DOLJBRALOŞTIŢA37332,1433333221124456
DOLJCOŞOVENI33782,0744433566666666
DOLJMAGLAVIT46151,9533332111224456
DOLJARGETOAIA46951,9210000001111356
DOLJVALEA STANCIULUI52781,8987776877788778
DOLJDRĂGOTEŞTI21261,8843222221132334
DOLJLEU44241,8157555333355678
DOLJROBĂNEŞTI22511,7844444322333544
DOLJCOŢOFENII DIN DOS22761,7622222222211144
DOLJCALOPĂR40191,7444444566767677
DOLJSEACA DE CÂMP17781,6933332111113333
DOLJBUCOVĂŢ42771,64912999876677777
DOLJGOIEŞTI30631,63131313131111109989855
DOLJURZICUŢA30881,6233333344545555
DOLJCĂLĂRAŞI55021,4512121110881088109888
DOLJGALICIUICA13881,4400000111111112
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI191611,362023242323232224242522222324
DOLJTERPEZIŢA15471,2911111112332222
DOLJCASTRANOVA31181,2812222221112333
DOLJMURGAŞI24001,2522221123333333
DOLJORODEL24061,2522221111122213
DOLJORAŞ DĂBULENI115301,21998855711111212141414
DOLJLIPOVU33561,1911111222232244
DOLJBISTREŢ42321,1866655566665464
DOLJROJIŞTE25901,1632222222223322
DOLJBRĂDEŞTI45721,091010101089101111119555
DOLJGIGHERA28461,0554322112222322
DOLJOSTROVENI47761,0522211100111355
DOLJMELINEŞTI38401,0444544555664444
DOLJBÂRCA41300,9768877887776644
DOLJPREDEŞTI20910,9621111111123332
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ21290,9422222222222332
DOLJFĂRCAŞ21250,9434444433422222
DOLJSĂLCUŢA21530,9300000000000122
DOLJMÂRŞANI43360,9233333335554443
DOLJSECU10820,9200000000011111
DOLJORAŞ FILIAŞI181020,881917171513121199910101313
DOLJGOICEA24270,8243333111222222
DOLJVÂRVORU DE JOS24390,8231100000000000
DOLJMĂCEŞU DE JOS12390,8100000000000001
DOLJSADOVA88370,7922222444534456
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS54360,7422222233344444
DOLJCÂRNA13430,7411111000000011
DOLJPISCU VECHI27290,7333333333332111
DOLJDIOŞTI27900,7200000000000022
DOLJDANEŢI56040,7156666776676444
DOLJGIURGIŢA28860,6923333333332222
DOLJŢUGLUI28990,6900000011111112
DOLJORAŞ BECHET45300,6622222222222012
DOLJDOBROTEŞTI15670,6400000011111111
DOLJPOIANA MARE103600,5843222233344456
DOLJRAST36150,5522110111111222
DOLJVELA18200,5500000001111111
DOLJUNIREA36770,5422211111222222
DOLJBREASTA43430,4666665555633112
DOLJCARPEN21550,4623333333332211
DOLJCELARU43740,4611111111122111
DOLJGHIDICI24790,411000000000001
DOLJCETATE52300,3822221111110011
DOLJMOŢĂŢEI67460,365544422222122
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT175320,2399665634443454
DOLJAPELE VII2027000000000000000
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA667000000000000000
DOLJCIUPERCENII NOI5121010000000000000
DOLJDESA4848011111111111110
DOLJDOBREŞTI2274033220000000000
DOLJGIUBEGA2107011111111111110
DOLJGOGOŞU535011111111100000
DOLJNEGOI2399011100000000000
DOLJPERIŞOR1676010000000000000
DOLJPLEŞOI1349000000000000000
DOLJSCĂEŞTI2136022222211111100
DOLJSEACA DE PĂDURE865022222210000000
DOLJVÂRTOP1684000000000000000 

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

SCMU Craiova a pierdut cu Târgoviște, dar a ieșit...

Foarte greu să obținem ceva dintr-un meci în care...

ȘTIRI GdS