Știri de ultima orăLocalVâlceaVâlcea: Șofer de basculantă, amendat cu 10.000 lei pentru că nu avea documente de transport

Vâlcea: Șofer de basculantă, amendat cu 10.000 lei pentru că nu avea documente de transport

Polițiștii Serviciului Rutier Vâlcea au depistat, luni dimineață, în jurul orei 09.00, un bărbat de 66 de ani, care conducea o autobasculantă pe raza localității Budești, fără a deține o copie conformă valabilă a documentelor de transport.

Șoferul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 10.000 de lei, fiind dispusă totodată măsura suspendării dreptului de utilizare a vehiculului pentru o perioadă de 6 luni.

Citește și: Ministrul Mediului, despre reforma Romsilva: Ar fi fost mult mai serioasă, dacă nu ar fi existat opoziția PSD

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS