Polițiștii Serviciului Rutier Vâlcea au depistat, luni dimineață, în jurul orei 09.00, un bărbat de 66 de ani, care conducea o autobasculantă pe raza localității Budești, fără a deține o copie conformă valabilă a documentelor de transport.
Șoferul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 10.000 de lei, fiind dispusă totodată măsura suspendării dreptului de utilizare a vehiculului pentru o perioadă de 6 luni.

