5.7 C
Craiova
marți, 26 octombrie, 2021
Știri de ultima orăActualitateCraiova, la un pas de aplicarea noilor restricţii impuse de Guvern

Craiova, la un pas de aplicarea noilor restricţii impuse de Guvern

Conform informării DSP Dolj de vineri, 26 martie, municipiul Craiova a ajuns la o rată a infectării de 4,22 la mia de locuitori. Astfel, Craiova este la un pas de aplicarea noilor restricţii: circulația interzisă în weekend după ora 20:00, magazinele închise la ora 18:00, iar activitatea sălilor de fitness, suspendată.

Citeşte şi: Noi restricții în România! De la ce oră se închid magazinele și când se interzice ieșirea din casă

Cea mai crescută incidenţă din Dolj este în Cârcea, unde există 8,73 cazuri la mia de locuitori, urmată de Malu Mare, cu 5,39 la mie.

23 localităţi din judeţ se află în acest moment în scenariul roşu, cu o rată a infectării peste 3.

JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDINCIDENTA LA 1000 LOCUTORICAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILE
DOLJCÂRCEA3093278,73
DOLJMALU MARE6488355,39
DOLJPODARI6952355,03
DOLJTĂLPAŞ120464,98
DOLJAFUMAŢI2511124,78
DOLJDRĂNIC2314114,75
DOLJCATANE211994,25
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA29974912664,22
DOLJCIOROIAŞI147664,07
DOLJÎNTORSURA148664,04
DOLJBRATOVOEŞTI3224134,03
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7975313,89
DOLJGHERCEŞTI186173,76
DOLJTEASC3041113,62
DOLJCARAULA249393,61
DOLJGALICEA MARE4007143,49
DOLJMISCHII171763,49
DOLJMĂCEŞU DE SUS119743,34
DOLJBULZEŞTI127643,13
DOLJCERĂT4466143,13
DOLJIŞALNIŢA4191133,1
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS166553
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA66723
DOLJPLENIŢA4394132,96
DOLJCASTRANOVA311892,89
DOLJIZVOARE151742,64
DOLJPIELEŞTI4174112,64
DOLJGHINDENI189852,63
DOLJBRABOVA118032,54
DOLJVERBIŢA122932,44
DOLJCERNĂTEŞTI164342,43
DOLJBRALOŞTIŢA373392,41
DOLJDRĂGOTEŞTI212652,35
DOLJTESLUI214052,34
DOLJVALEA STANCIULUI5278122,27
DOLJLEU4424102,26
DOLJALMĂJ181542,2
DOLJRADOVAN138932,16
DOLJARGETOAIA4695102,13
DOLJSILIŞTEA CRUCII143332,09
DOLJŞIMNICU DE SUS5463112,01
DOLJGRECEŞTI155531,93
DOLJPISCU VECHI272951,83
DOLJSOPOT168731,78
DOLJMAGLAVIT461581,73
DOLJBUCOVĂŢ427771,64
DOLJURZICUŢA308851,62
DOLJGÂNGIOVA260341,54
DOLJCALOPĂR401961,49
DOLJCOŞOVENI337851,48
DOLJGALICIUICA138821,44
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19161271,41
DOLJROBĂNEŞTI225131,33
DOLJCOŢOFENII DIN DOS227631,32
DOLJGOIEŞTI306341,31
DOLJTERPEZIŢA154721,29
DOLJOSTROVENI477661,26
DOLJORODEL240631,25
DOLJLIPOVU335641,19
DOLJBISTREŢ423251,18
DOLJSEACA DE CÂMP177821,12
DOLJCĂLĂRAŞI550261,09
DOLJDIOŞTI279031,08
DOLJGIGHERA284631,05
DOLJMELINEŞTI384041,04
DOLJORAŞ DĂBULENI11530121,04
DOLJSADOVA883791,02
DOLJPREDEŞTI209120,96
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ212920,94
DOLJFĂRCAŞ212520,94
DOLJORAŞ FILIAŞI18102170,94
DOLJSĂLCUŢA215320,93
DOLJMÂRŞANI433640,92
DOLJSECU108210,92
DOLJDANEŢI560450,89
DOLJBRĂDEŞTI457240,87
DOLJMURGAŞI240020,83
DOLJVÂRVORU DE JOS243920,82
DOLJMĂCEŞU DE JOS123910,81
DOLJROJIŞTE259020,77
DOLJCÂRNA134310,74
DOLJBÂRCA413030,73
DOLJŢUGLUI289920,69
DOLJPOIANA MARE1036070,68
DOLJORAŞ BECHET453030,66
DOLJDOBROTEŞTI156710,64
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS543630,55
DOLJRAST361520,55
DOLJVELA182010,55
DOLJUNIREA367720,54
DOLJBREASTA434320,46
DOLJCARPEN215510,46
DOLJCELARU437420,46
DOLJGOICEA242710,41
DOLJGHIDICI247910,4
DOLJCETATE523020,38
DOLJGIURGIŢA288610,35
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT1753260,34
DOLJMOŢĂŢEI674620,3
DOLJAPELE VII202700
DOLJCIUPERCENII NOI512100
DOLJDESA484800
DOLJDOBREŞTI227400
DOLJGIUBEGA210700
DOLJGOGOŞU53500
DOLJNEGOI239900
DOLJPERIŞOR167600
DOLJPLEŞOI134900
DOLJSCĂEŞTI213600
DOLJSEACA DE PĂDURE86500
DOLJVÂRTOP168400

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Craiova: Continuă ridicarea rablelor de pe domeniul public

Primăria Craiova a anunţat că va continua acțiunile de...

ȘTIRI GdS