Știri de ultima orăLocalVâlceaVâlcea: Un șofer de 82 de ani a intrat cu mașina în șanț, în comuna Nicolae Bălcescu

Vâlcea: Un șofer de 82 de ani a intrat cu mașina în șanț, în comuna Nicolae Bălcescu

Polițiștii Biroului Rutier Râmnicu Vâlcea au intervenit, sâmbătă după-amiază, la un accident rutier produs pe DJ 678, pe raza comunei Nicolae Bălcescu.

Din primele verificări efectuate la fața locului, s-a stabilit că un bărbat, de 82 de ani, din județul Argeș, în timp ce conducea un autoturism, nu ar fi adaptat viteza la condițiile de drum, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare și ar fi părăsit partea carosabilă, intrând în șanț.

În urma evenimentului rutier, conducătorul auto a fost rănit și transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

Acesta nu a putut fi testat cu aparatul alcooltest, urmând să îi fie recoltate mostre biologice pentru stabilirea alcoolemiei.

Cercetările sunt continuate de polițiști pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.

Citește și: Doi adolescenți craioveni i-au pus cuțitul la gât unui taximetrist și i-au luat banii

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS