Știri de ultima orăLocalMehedinţiBiciclist depistat în trafic după ce a consumat alcool

Biciclist depistat în trafic după ce a consumat alcool

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Cujmir au oprit în trafic, vineri, un bărbat de 42 de ani, în timp ce conducea o bicicletă pe raza comunei Cujmir.

În urma testării cu privire la consumul de alcool, a reieșit o valoare de 1,13mg/l alcool în aerul expirat.

Bărbatul a fost sancționat contravențional.

Citește și: Gorj: Bărbați arestați pentru furt calificat

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS