11.4 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbal (f): SCM Craiova - Alba Sebeş, scor 29-25, în Liga Naţională

Handbal (f): SCM Craiova – Alba Sebeş, scor 29-25, în Liga Naţională

Zivkovic (la minge) şi colegele sale au învins HC Alba Sebeş (foto: Claudiu Tudor)

Echipa feminină de handbal SCM Craiova s-a impus astăzi cu scorul de 29-25 (19-12) în disputa de pe teren propriu cu HC Alba Sebeş, din penultima etapă a Ligii Naţionale.

Golurile formaţiei din Bănie au fost marcate de Zivkovic (6 goluri), Gavrilă 2, Landre 5, Andrei 5, Băbeanu 5, Florica 2, Iovănescu 3, Cioaric 1. Au mai jucat: Petrescu, Zivkovic, Ciucă – Georgescu, Horobeţ.

În minutul 50 a intrat în teren jucătoarea craioveană Ana Maria Apipie, după o pauză de mai bine de o jumătate de an, cauzată de o accidentare.

În ultima etapă din acest sezon, elevele Simonei Gogârlă vor juca pe terenul formaţiei Rapid  Bucureşti.