10.9 C
Știri de ultima orăSportPrometeu a remizat la Motru

Prometeu a remizat la Motru

Echipa antrenată de Paul Răducan, Prometeu Craiova (Liga a III-a), a obţinut o remiză, 2-2, în amicalul disputat ieri în deplasare cu Minerul Motru. Golurile craiovenilor au fost marcate de Bălă şi Şerban. Meciul s-a desfăşurat în sistemul trei reprize a 40 de minute, fiind un test util pentru ambele formaţii. Prometeu a început partida în formula: Poenaru – Ştefănoaica, A. Sava, Şerban, Enache – Bică, Rotaru, Ştefănescu, Stamin – Bălă, Corcoveanu. Au mai jucat: Zuleam, Băluţă, Şt. Preda, Grecu, Creţu, Beldeanu, Gae, M. Radu, Stănculescu, Duculescu. Următorul amical al pompierilor va avea loc sâmbătă, de la ora 13.00, la Făcăi, contra celor de la CS Armata Craiova. Prometeu va susţine alte două meciuri de verificare până la plecarea la Băile Hercule (30 ianuarie). După revenirea de la munte, craiovenii vor mai juca patru partide amicale, urmând ca pe 26 februarie să reia campionatul.