21.2 C
miercuri, 1 mai, 2024
Știri de ultima orăSportGorjenii, eliminaţi

Gorjenii, eliminaţi

Energia Pandurii Târgu Jiu a fost eliminată, în primul tur al turneului final al Cupei României la handbal masculin, de campioana HCM Constanţa, care s-a impus cu scorul de 33-26. Constănţenii au tranşat încă din prima repriză întâlnirea de la Sibiu, când s-au distanţat la şapte goluri, scor 19-11. „Am jucat în opt-nouă oameni. Aseară (miercuri – n.r.) s-a accidentat şi Truică, şi nu a putut juca. Totul a fost dat peste cap. E greu să joci contra Constanţei în opt-nouă jucători. Până în minutul 18 am mers cap la cap, dar apoi s-a văzut diferenţa de lot şi nu a primilor şapte. Ei aveau rezerve care intrau în teren cu suflu proaspăt, în timp ce noi ne chinuiam cu ce aveam. Cred că i-am rănit mult în orgoliu că i-am bătut la Târgu Jiu. După fiecare gol se bucurau foarte mult. Portarii au apărat bine. Rădulescu a scos ce a putut, Kosanovic la fel. Arbitrajul a fost foarte bun, asta este. Nu puteam emite pretenţii fără jucători de bază ca Enache, Mazilu sau Truică", a afirmat preşedintele secţiei de handbal a clubului Energia, Gore Popescu.