17.5 C
Știri de ultima orăSportBătaie generală la rugbi

Bătaie generală la rugbi

Meciul Dinamo-Farul, din ultima etapă a sezonului regulat al Diviziei Naţionale de rugbi, a fost întrerupt sâmbătă, în minutul 7, din cauza violenţelor de pe teren dintre jucătorii celor două echipe, soldate cu nouă răniţi. Arbitrul a aşteptat trei minute, conform regulamentului, după care a fluierat finalul partidei. În momentul întreruperii meciului, scorul era de 3-0 pentru Dinamo.

La Spitalul de Urgenţă Floreasca au ajuns nouă jucători, şase de la Farul şi trei de la Dinamo, dar au rămas internaţi trei, doi de la Farul şi unul de la Dinamo.

Toţi au policontuzii, iar cei trei care sunt internaţi au fractură de mandibulă, respectiv una de deget şi o plagă la mână. Jucătorii implicaţi în incidente riscă minimum cinci etape de suspendare şi o penalizare minimă de 500 de lei în cazul în care vor fi găsiţi vinovaţi de comisia de disciplină, care se va reuni astăzi la Federaţie.