9.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportRopotan şi Mărgăritescu s-au accidentat

Ropotan şi Mărgăritescu s-au accidentat

Mijlocaşul Adrian Ropotan (foto) a fost titular la Dinamo Moscova în victoria din meciul cu FC Khimki, scor 3-2, însă a părăsit terenul, accidentat, în minutul 39. La fel s-a întâmplat şi cu jucătorul lui Terek Groznâi Andrei Mărgăritescu, schimbat în minutul 7 al partidei cu FC Moscova. Ropotan a contribuit la primul gol al lui Dinamo, din minutul 21, atunci când a realizat faza din care Kokorin l-a învins pe Berezovsky. În minutul 38, fotbalistul s-a accidentat în urma unui contact cu un adversar şi a fost înlocuit un minut mai târziu cu Dimidko.

În alt meci din etapa a doua a campionatului rus, Andrei Mărgăritescu a fost titular la Terek Groznâi în remiza din deplasare, scor 0-0, cu FC Moscova, însă a fost înlocuit după numai şapte minute de joc, din cauza unor probleme medicale. Ceilalţi doi români din lotul cecenilor, Florentin Petre şi Daniel Pancu, nu au fost folosiţi nici un minut, primul dintre ei fiind indisponibil şi pentru următoarele trei săptămâni din cauza unei accidentări. În clasament, Dinamo Moscova se află pe prima poziţie, cu şase puncte, în timp ce Terek are patru puncte, după primele două etape.