9.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportChivu, în sferturile Cupei Italiei

Chivu, în sferturile Cupei Italiei

Internazionale Milano, echipa la care este legitimat internaţionalul român Cristian Chivu, s-a calificat în sferturile Cupei Italiei, după ce a învins pe teren propriu formaţia Reggina, cu scorul de 3-0, în manşa a doua a optimilor de finală. Pe stadionul „Giuseppe Meazza“, golurile „nerazzurrilor“ au fost marcate de Crespo (’33), Cascione (’43-autogol) şi Cesar (’90). Inter câştigase şi meciul tur cu scorul de 4-1. Chivu nu a jucat, antrenorul Roberto Mancini folosind mai multe rezerve.

În alt meci disputat joi seară, Lazio a remizat în deplasare, 1-1 cu Napoli, şi s-a calificat în sferturi pentru că în meciul tur a câştigat cu scorul de 2-1. Pe stadionul „San Nicola“, oaspeţii au deschis scorul prin albanezul Tare, în minutul 55, iar Domizzi a egalat cu un sfert de oră înainte de final.