16.7 C
duminică, 19 mai, 2024
Știri de ultima orăSportGaz Metan s-a distantat

Gaz Metan s-a distantat

Dupa etapa a doua a play-off-ului Diviziei D doljene, Gaz Metan Podari s-a distantat in clasament, trupa lui Valentin Ionel acumulând 14 puncte in urma succesului de la Bailesti. Gazdele au condus cu 1-0 la pauza, dar „gazarii“ au revenit in partea secunda, când au marcat de doua ori. In celalalt meci din play-off, „ceferistii“ lui Nicolae Diaconu au facut instructie cu Avântul Isalnita, asigurându-si victoria pâna la pauza, când au condus cu 3-0 prin reusitele lui Dicu (2) si Iubis, gazdele, care au mai punctat o data in repriza a doua, ratând chiar si un penalti prin Dinu. Cu patru etape inainte de finalul competitiei, Gaz Metan este urmata in clasament de CFR Petrolul (12 puncte), Avântului Isalnita si Progresul Bailesti ramânând cu zece puncte.

Iata rezultatele complete ale etapei de sâmbata: play-off: CFR Petrolul Craiova – Avântul Isalnita 4-0, Progresul Bailesti – Gaz Metan Podari 1-2; play-out: Vânatorul Desa – Viitorul Bradesti 2-3, Unirea Leamna – Progresul Segarcea 0-3 (amical); locuri de clasament: Dunarea Bechet – ASF Mârsani 4-0, Standard Simnicul de Sus – Recolta Ostroveni 2-5. Fulgerul Mârsani si UT Dabuleni au stat.