10.9 C
Știri de ultima orăSportStiinta CFR a fost invinsa de Minerul Mehedinti

Stiinta CFR a fost invinsa de Minerul Mehedinti

„Izolate“ la Circea, din cauza terenurilor impracticabile din Craiova, divizionarele C Stiinta CFR si Minerul Mehedinti au sustinut, ieri, un meci amical, care s-a dovedit benefic pentru ambele echipe, cei doi tehnicieni declarindu-se multumiti de prestatia elevilor lor.

Pe un teren acceptabil, in ciuda ploilor cazute in ultimele zile, „minerii“ lui Cioroianu s-au impus cu 2-1, dupa ce la pauza scorul fusese alb, 0-0. Golurile severinenilor au fost marcate de Paleacu si Traila, in timp ce pentru craioveni a inscris Malusanu, din penalti, in ultimele minute ale jocului.

Jean Georgescu, principalul „ceferistilor“, a inceput meciul cu urmatorul „11“: Petras – Nedelcu, Brasoveanu, Dumitrescu – Oprea, Florea, Patrana, Cocosila, Stamin – Frimu, Tresor. Au mai intrat: A. Popescu, Badea, Malusanu, Munteanu, Mondea, Negoescu.

De partea cealalta, Florin Cioroianu, a folosit urmatorii jucatori: Irimin – Tuluc, Caluseru, Troaca, Chirocet – Traila, Petcu, Epure, Ailenei – Butar, Petrovici. Au mai jucat: Popa, Cuc, D. Ispas, E. Ispas, Munteanu, Bobilca, Paleacu.

Miercuri, echipa mehedinteana va intilni, intr-un alt amical, pe Senaco Novaci.