Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro


« Alte articole din categoria Eveniment

Debranşările, reprogramate

Eveniment - Eugen MARUTA
(citeste alte articole de acelasi autor »)


Versiunea pentru tiparire

Marimea textului:

APAREGIO i-a iertat pentru câteva zile pe locatarii din Târgu Jiu care nu şi-au plătit serviciile de apă şi canalizare, reprogramând debranşările asociaţiilor de proprietari cu debite mari pentru jumătatea săptămânii viitoare. Cetăţenii din cadrul Asociaţiei de proprietari nr. 42, din Târgu Jiu, vizaţi vineri de debranşare, vor beneficia astfel în continuare de apă potabilă. Potrivit directorului APAREGIO, Ion Popescu, asociaţiile de proprietari au fost tratate cu înţelegere pe perioada caniculei, însă prestatorul de servicii de apă şi canal către populaţie va relua debranşările, începând cu jumătatea săptămânii viitoare. Pe lângă Asociaţia nr. 42, în vizorul APAREGIO vor mai intra pentru debranşare scări de bloc din cadrul Asociaţiilor nr. 58, 133, 38 şi 44. Toate au datorii de zeci de mii de lei. Ion Popescu a precizat că, în prezent, APAREGIO are de recuperat 1,3 milioane de lei de la asociaţiile de proprietari din Târgu Jiu şi 1,2 milioane de lei de la agenţii economici şi instituţiile publice, pentru servicii de apă şi canal.



 
Primeste zilnic prin e-mail cele mai importante stiri din Oltenia. Aboneaza-te acum la newsletter! »

  • Currently 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notează articolul.

Nota curentă: 5.0 din 1 vot





Comentarii

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul comentariilor. Mesajele care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.

  1. de DX:
    Tot timpul,asociatii si iar asociatii.Debranseri individuale, contorizare si facturare individuala;numai asa se vad realitati incredibile.Cu aceste asociatii se fac ilegalitati colosale pt ca nimeni din organele statului nu verifica aceste asociatii iar ei fac ce vor.Daca era facut totul legal,nimeni nu avea voie sa plateasca mai mult de 100 lei pe factura.Prin aceste asociatii se ridica factura prin: mariri de venituri personale ale conducerii asociatiei;impunerea la plata a 30-40% din totalul benefeciarilor; cheltuieli de lux ale asociatiilir,prime,c adouri si alte acte si formulare ce pot fi folosite fraudulos,altele.Cin e considera ca eu spun o minciuna,poate sa-si faca bransare individuala si facturarea tot individuala si nu va crede cat va plati pe factura individuala,incredib il de putin.Cazuri vazute la mai multi locatari,insa ia costat mult aceasta separare.Corect este solicitare intensa pt desfiintarea asociatiilor si facturare directa,individuala la toate utilitatile si costurile vor fi derizorii.Ce te faci cu cei ce vor incepe sa plateasca si numai stau pe gratis la toate,problema foarte grava pt ca se micsoreaza veniturile si nu-si mai permit luxul si maretia de acum si numai au de unde fura ,jefui si alte venituri subterane care veneau pe tava fara efort fizic si intelectual?!!!
    2009-07-18, 06:50:59 (79.117.212.*)
  2. de psycho24:
    Ai dreptate in totalitate DX,noi la blocul nostru am demarat de asta primavara bransarea individuala la apa ,la gaze o avem demult,mai avem gunoiul si gata ,ADIEU! asociatie comunista in vreme de capitalism acerb.Numai asa veti aduce calmul in caminele voastre ,eliminand stress-ul provocat de cheltuielile in asociatie(la comun).
    2009-07-18, 12:43:01 (79.117.156.*)



Jiunimea Blog

5 secunde - stiri instant
Diverse:

Vremea:
Acum: 16°C.
La noapte: 9°C.
Mâine: 17°C. Detalii »

Curs valutar:
EUR: Tendinta 4.4646 lei
USD: Tendinta 3.5492 lei








Restaurante in Craiova
Restaurante in Craiova

Hoteluri in Craiova
Hoteluri in Craiova

Mobila in Craiova
Mobila in Craiova

Policlinici in Craiova
Policlinici in Craiova



Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
Sumarul ediţiei: