sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateCupa Prieteniei Bergenbier revine la Craiova

Cupa Prieteniei Bergenbier revine la Craiova

Cupa Prieteniei Bergenbier 2015 Cupa Prieteniei Bergenbier

Piața Mihai Viteazul va fi, timp de trei zile, kilometrul 0 pentru toți iubitorii sportului rege.  Începând de astăzi, 3 iulie, Craiova va găzdui meciurile din etapa locală a Cupei Prieteniei Bergenbier, cea mai mare competiție de fotbal între prieteni. Pe terenul special amenajat în Piața Mihai Viteazul, 32 de echipe se vor înfrunta pentru un loc în etapa următoare a competiției care îi va aduce pe jucători mai aproape de marele premiu. Craiovenii sunt așteptați să petreacă trei zile pline de fotbal între prieteni, goluri spectaculoase și bere rece ca gheața. Toți concurenții speră să facă o figură frumoasă și să se numere printre finaliștii competiției din acest an, având ca singur scop câștigarea marelui premiu. Câștigătorii din acest an ai Cupei Prieteniei Bergenbier vor merge în Franța, în 2016, să urmărească live fotbalul spectacol. Meciurile din Piața Mihai Viteazul se vor desfășura în perioada 3 – 5 iulie, în format eliminatoriu. Fiecare meci programat se va disputa între 2 echipe compuse fiecare din maxim 10 jucători (dintre care 5 jucători și portarul sunt admiși concomitent pe teren ) pe durata a două reprize a câte 20 de minute.