12.3 C
Știri de ultima orăSportVoleiVolei (f) / SCMU Craiova nu i-a luat niciun set Rapidului

Volei (f) / SCMU Craiova nu i-a luat niciun set Rapidului

Voleibalistele de la SCMU Craiova au pierdut, sâmbătă seară, duelul de pe teren propriu cu Rapid București, scor 0-3 (16-25, 20-25, 23-25). Formația oaspete a controlat partida, dar a și dat mici semne de slăbiciune în câteva momente. Chiar și așa, oltencele nu s-au ridicat la nivelul disputei, iar la final au fost nevoite să se declare învinse. Meciul din Bănie a contat pentru etapa a 13-a din Divizia A1.

După un prim set mai puțin reușit, alb-albastrele și-au mai ridicat nivelul jocului și s-au ținut bine de adversare. Actul secund a fost cedat pe final, când rapidistele s-au distanțat decisiv, în timp ce setul al treilea a fost cel mai echilibrat, iar victoria a venit la limită, înainte de prelungiri, scor 25-23.

Acesta a fost al doilea joc al oltencelor din acest an, iar acum va urma o deplasare la Voluntari, la mijlocul săptămânii viitoare.