10.6 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportVoleiSCMU Craiova se întoarce fără niciun punct de la Voluntari

SCMU Craiova se întoarce fără niciun punct de la Voluntari

Voleibalistele de la SCMU Craiova nu au reușit surpriza vineri seară, în etapa a 15-a din Divizia A1. Trupa lui Lucian Zlotea a cedat pe terenul lui CSO Voluntari fără set câștigat, scor 3-0 (25-12, 28-26, 25-18), la capătul unui meci destul de disputat. Cu puțin noroc, alb-albastrele ar fi putut câștiga setul secund, dar, în cele din urmă, gazdele s-au impus și au urcat pe primul loc în clasamentul Diviziei A1 la volei feminin.

Chiar dacă a cedat în acest meci, SCM Craiova rămâne, pentru moment cel puțin, pe locul al 8-lea. Victoriile de la Mioveni și cu Universitatea Cluj au contat foarte mult în vederea clasamentului.