5.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportVoleiScurt și la obiect! SCMU Craiova, victorie rapidă pe terenul Timișoarei

Scurt și la obiect! SCMU Craiova, victorie rapidă pe terenul Timișoarei

Voleibaliștii de la SCMU Craiova și-au îndeplinit misiunea la Timișoara, vineri seară, și au câștigat rapid, în trei seturi, scor 3-0 (25-21, 25-20, 25-19), la capătul unui meci în care nu au avut niciun fel de emoție. Partida a contat pentru etapa a 7-a din Divizia A1.

Chiar dacă diferența de puncte din fiecare set nu a fost una extrem de mare, oltenii nu au întâmpinat probleme ș, de fiecare dată, și-au adjudecat setul convingător. Trupa lui Pascu s-a aflat la conducerea fiecărui set, a dictat ritmul jocului, iar la final s-a impus fără probleme cu 3-0.

După acest succes, SCMU a urcat până pe poziția a 2-a în clasament, cu 16 puncte, dar cu un meci în plus disputat.

Pentru alb-albaștri urmează o partidă în Cupa României, pe teren propriu, cu Știința București, miercuri.